Preacher Dizi Konusu ve Oyuncuları – Detaylı Tanıtım

1

2016 yılında ilk sezonuyla Amerikan AMC kanalı tarafından yayınlanan Preacher konusu olarak bir vaiz ve vaizin çevresinde gerçekleşen metafizik olayların hikayesini anlatıyor. 1995-2000 yılları arasında DC Comics bünyesinde çıkarılan çizgi roman, çizimleri ve fantastik kurgusuyla büyük beğeni kazanmıştı. Bu denli önemli bir eserin diziye uyarlanmasında soru işaretleri oluşmuştu. Ancak Preacher dizisi çoğu eleştirmenden geçer not almayı başardı.

preacher konusu

Dizinin yönetmen ve yazar kadrosuna baktığımızda üç farklı ismi görmekteyiz: Sam Catlin, Evan Goldberg, Seth Rogen. Breaking Bad’in kadrosunda yer alan Sam Catlin dizi için önemli bir isim, kendisini dizinin ‘kült’ tarafını temsilen aklımızda canlandırabiliriz. Evan Goldberg ise birçok komedi filminin yazar kadrosunda yer alıyor. Seth Rogen’ı tanımayan yoktur; Steve Jobs, 50/50, Pineapple Express, Superbad, The 40 Year Old Virgin ve The Interview gibi filmlerde oyuncu olarak onu izlemiştik. Aynı zamanda yönetmen, senarist ve yazar görevlerini de başarıyla yerine getiriyor. Preacher konusu hakkında bilgiler vermeden önce bu durumdan bahsetmek gerekiyor. Preacher’ın yazar ve senarist kadrosu çoğu dizide göremeyeceğimiz kadar önemli isimlerden oluşuyor. Dizinin başarısında bu üç ismi es geçmemek gerekir.

Preacher Konusu

İyi bir Hristiyan olmak kolay değil! Alkol ve sigara Hristiyan öğretilerinin bir sonucu olsa gerek… Jesse Custer, Tanrı’yı arayan ve bu yolda birçok sürprizle karşılaşan bir vaizdir. Texas’ta bulunan kilisesinde kasaba halkını Tanrı’ya yakınlaştırmak adına etkinlikler düzenlemektedir. Babasından ona miras kalan kiliseyi her şeyin üstünde tutmaktadır. Bir gün Cassidy adında tuhaf biriyle tanışır. Cassidy alkol ve uyuşturucu bağımlısı, kadın düşkünü, sosyopat ve katil bir vampirdir. Jesse onu kilisesinde ağırlar ve kendisine işlerinde yardım etmesini ister. Bu sırada Jesse’nin çocukluk aşkı Tulip kasabaya geri dönmüştür ve Jesse ile iletişim kurmaya başlamıştır. Üç isim kendilerini bir arada bulurlar. Jesse’nin bulacağı şey ise bambaşkadır: Genesis.

Odin Quincannon kasabadaki bütün arazilere sahip olmak isteyen bir milyonerdir. İstediği araziler arasında Jesse Custer’a ait olan kilise de bulunmaktadır. Odin Tanrı’ya inancı olmayan biridir, Jesse ise ona Tanrı’yı göstereceğini söyler. Böylece aralarında kaçınılmaz bir savaş başlayacaktır.

Editör: Şahsen çizgi romanı okumadım. Ancak okuyan kişilerin yorumlarını dikkatle inceledim. Bir kısmı diziyi aşırı severken, diğer bir kısmı ise bu dizinin çizgi romana hakaret olduğunu düşünüyor. En kısa zamanda çizgi romana başlayacağım 🙂 Preacher konusu hakkında bilgi verirken ana karakterlerden bahsettik. Tabiki Preacher kadrosu içinde çok farklı karakterler var. Her bir karakterin diziye oturduğunu düşüyorum. Özellikle absürdize edilmiş sahneler harikaydı. Tanrı’yla konuşmalar olsun, Cassidy’nin vampir olduğunun ortaya çıkması olsun… Hepsi çok güzel işlenmişti. Dizinin absürd komedi tarafının yanında bir de ürkütücü bir karanlık tarafı bulunuyor. Cehennem ve cehennemin içindeki The Cowboy. Sahneler öyle bir çekilmiş ki, insan kendisini fazlasıyla kült bir karanlığın içinde buluyor. İkinci sezonda her şey daha net olacaktır.

Buna Göz Atın:  I'm Sorry Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Preacher Oyuncuları

Jesse Custer (Dominic Cooper)

jesse custer

Tanrı’yı ararken Genesis’i bulan Jesse için hayat eskisinden çok daha farklı bir hale gelecektir. Gerçeklere ulaştıkça inandığı gerçekliği sorgulamaya başlayacaktır.

Oyunculuğunu fazlasıyla beğendiğim bir isim Dominic Cooper. Kendisini The Devil’s Double, Dead Man Down, Dracula Untold, Need For Speed, Warcraft gibi filmlerden anımsıyoruz. Captain America: The First Avenger ve Agent Carter dizilerinde canlandırdığı Howard Stark karakterini unutmayalım.

Tulip O’Hare (Ruth Negga)

preacher konusu tulip

Tulip için vazgeçilmez bir şey varsa, onun adı Jesse Custer olur. Çocukluk dönemlerinden beri birbirine yakın olan ikili, geleceklerinde beraber hareket edeceklerdir.

Ruth Negga ismini Agents of Shield izleyenler yakından tanıyacaktır. O dizide bir inhuman olan “Raina” karakterini canlandırmıştı. Rol aldığı diğer dizi ve filmler ise şöyle: Warcraft, Loving, Noble, Misfits.

Cassidy (Joseph Gilgun)

preacher vampire

Vampir olmak zor zanaat, Cassidy olmak ise tam bir sanat! Alkolizm, uyuşturucu, seks, yaralama, öldürme, suç işleme… Bütün özellikler vampir Cassidy üzerinde toplanıyor.

Joseph Gilgun’ı Misfits, Pride, Lockout ve This is England (Mini Dizi ve Film) yapımlarında izlemiştik.

Arseface (Ian Colletti)

preacher Ian colletti

Pompalı tüfekle intihar denemesi beklediği gibi sonuçlanmayan Arseface, halk tarafından sevilmeyen ve dışlanan birisidir. Babasının şerif olması işleri daha karmaşık hale getirir. Preacher’la yaşayacakları ise bambaşka bir sorun oluşturacaktır.

Oyuncuyu daha önce birkaç dizide yan rollerde izlemiştik.

Preacher Diğer Bilgiler

Dizi Türü: Fantastik, Dram, Komedi
Diğer Oyuncular: Graham McTavish, Lucy Griffiths, W. Earl Brown, Derek Wilson 
IMDB: 8.2

Editör Puanı: 8.5

Preacher dizi konusu üzerine belirtmek istediklerinizi yorum bölümünü kullanarak yazabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

1 Yorum

Leave A Reply