Netflix Platformunun Tweeti Tartışma Konusu Oldu!

0

Netflix platformu geçtiğimiz hafta Netflix’in 2017 senesinde olan tüm izlenme verilerini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da platform, orijinal Twiter hesabı üzerinden bir tweet paylaşmıştı. Bu tweet gündeme oturmuş ve tartışma konusu haline gelmişti.

Netflix platformunun orijinal Twitter hesabından paylaştığı tweette, 53 adet kullanıcının tam 18 gün boyunca aralıksız her gün A Christmas Prince isimli noel konulu filmi izlediği yazıldı. Ayrıca tweette söz konusu kullanıcılara seslenilerek, ‘sizi kim üzdü?’ sorusu da yer aldı. Pek çok kullanıcı atılan bu tweeti oldukça komik ve eğlenceli buldu. Fakat atılan bu tweet, beraberinde gizlilik tartışmalarını da getirdi.

Belirli bir kısma göre Netflix platformunun kullanıcıların seçimleri ile alışkanlıklarını böylesine yakın bir şekilde takip ediyor olması rahatsızlık verici olarak görülüyor. Başka bir kısım ise Netflix’in, kullanıcılarının ne izliyor olduğu biliyor olmasının tam anlamıyla bir sürpriz olmadığını savunmakta.

Tweetin gündem olması ve tartışma konusu haline gelmesinden sonra platform bu konu hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamada, şirkete üye olan kişilerin gizliliğinin önem sarf ettiği belirtildi ve tweetteki görüntülenme ayrıntısının spesifik kişiler çapında elde edilmemiş olduğu, toplamda bulunan izlenme trenlerini yansıtıyor olduğu vurgulandı.

Buna Göz Atın:  Ray Donovan 6. Sezon Onayını Aldı!
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply