Fantastik Canavarlar: Grimm Konusu ve Oyuncuları

0

Amerikan NBC kanalı tarafından ilk bölümü 28 Ekim 2011 tarihinde yayınlanmaya başlayan Grimm konusu olarak fantastik karakterlere yer veriyor. Dizinin sezonları 22 bölümlerden oluşurken, bölümlerin süresi ortalama 45 dakika olarak yayınlanmaktadır. Dizinin yaratıcıları arasında üç ismi görmekteyiz: Stephen Carpenter, David Greenwalt ve Jim Kouf. Grimm dizisinin 17 bölümü çeken yönetmen ise Norberto Barba. Kendisi The Strain, Pure Genius, The Mentalist, CSI: NY dizilerinin birkaç bölümünde yönetmen olarak yer almıştı. Grimm konusu hakkında bilgiler vererek devam edelim.

Grimm Konusu

Nick Burkhardt, Portland şehrinde yaşamını sürdüren bir cinayet masası dedektifidir. İşlenen cinayetleri çözebilmek için ortağı Hank Griffin’le birlikte yoğun tempoda çalışmaktadırlar. Nick Burkhardt bir gün; daha önce hiç şahit olmadığı oldukça fantastik bir durumla karşılaşır. Çekici bir kadının bir yaratığa, herhangi birinin ise bir canavara dönüşebildiğini görür. İlk başlar bu duruma bir anlam veremez. Psikolojik bir sanrıya maruz kaldığını düşünür. Böyle düşünmesinin nedeni ise, bu dönüşümlere sadece kendisinin şahit olmasıdır. Diğer insanlar böyle bir olayın gerçekleştiğinin farkında değildir. Daha sonrasında halasından hayatını değiştirecek bir şey öğrenir: Kendisi bir Grimm’dir.

Grimm Kardeşler’in soyundan gelen kişilere Grimm denmektedir. Dünya üzerinde birçok fantastik ve mitolojik canavar, kendilerini gizleyebilmek için insan formuna bürünmüştür. Sıradan insanlar onları fark edemezler, fakat bu özel kişiler onların gerçek yüzlerini görebilmektedir. Genel olarak “Wesen” adıyla anılan canavarların bazıları iyiyken bazıları kötüdür. Aslında ne olduğunun farkına varan Nick Burkhardt, bu durumuyla ilgili araştırmalara başlar. Bir yandan da Wesen’lerle karşı karşıya gelmektedir. Araştırmalarının sonucunda bulacağı şey ise durumun sandığından çok daha ciddi olduğudur.

Editör: Fantastik konulu dizilerden hoşlananlar için bu dizi ilgi çekici gelebilir. İlk sezonunu izledikten sonra devam etmemiştim. Ancak kurgunun iyi olduğu söylenebilir, zaman geçtikçe havada asılı kalmış gibi görünen konular birbirine bağlanmaya başlıyor. Özellikle, -yanılmıyorsam ilk sezondaydı- Hitler’in aslında bir Wesen olduğunun gösterilmesi müthiş bir detaydı. Wesen ve Grimm’lerin kökeni Almanya’ya dayanıyor. Wesen de Almanca bir sözcük. “Grimm konusu ilgi çekici mi acaba?” diye düşünüyorsanız dizi tam sizlik olabilir.

Buna Göz Atın:  Quiz Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Grimm Oyuncuları

grimm cast

Nick Burkhardt (David Giuntoli): Grimm olduğunu öğrendikten sonra aile mirası olan bu mesleğe sahip çıkıyor. Birçok kez ölümüyle sonuçlanabilecek olayların içine giriyor. David Giuntoli’yi daha önce birkaç dizide konuk oyuncu olarak izlemiştik. Bu dizi, içinde yer aldığı en büyük proje olarak değerlendirebilir.

Hank Griffin (Russell Hornsby): Nick’in cinayet masasındaki ortağı olarak birçok vakayı çözüme ulaştırıyor. Esprili bir kişiliğe sahip. Wesen’lerle karşılaşıyor, ancak olayın ne olduğunu kavrayabilmiş değil. Oyuncuyu In Treatment, Lincoln Heights, Playmakers ve Haunted gibi dizilerde izlemiştik.

grimm konusu monroe

Monroe (Silas Weir Mitchell): Kendisi bir Wesen. Öldürmeyi, kötülük yapmayı pek sevemeyen bir Wesen. Eğlenceli bir karaktere sahip. Nick Burkhardt ile dostluğu var ve ona yardım ediyor. Silas Weir Mitchell ismini Prison Break dizisindeki “Haywire” rolüyle hatırlayabilirsiniz.

grimm konusu juliete

Juliette Silverton (Elizabeth Tulloch): Nick’le birlikteliğini sürdürüyor. Oldukça anlayışlı ve mantıklı bir kadın. Nick’in gerçekte kim olduğundan haberi yok. Kendisini zor durumların içinde bulması kaçınılmaz. Oyuncunun rol aldığı en önemli yapımdır.

grimm renard

Captain Sean Renard (Sasha Roiz): Hank ve Nick’in rapor verdiği kişidir. Bir komiser olarak sorumlulukların farkında ve otorite sahibi. Ancak sakladığı çok önemli bir sırrı var. Sasha Roiz’i Warehouse 13 ve Caprica gibi dizilerden anımsıyoruz.

Grimm Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Stephen Carpenter, David Greenwalt, Jim Kouf
Dizi Türü: Fantastik, Polisiye
Diğer Oyuncular: Bree Turner, Reggie Lee, Claire Coffee
IMDB: 7.8

Editör Puanı: 7.8

Grimm konusu için yorumlarınızı bekliyoruz. Diziye puan vermeyi unutmayın!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply