Legion Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

FX kanalı tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan Legion konusu itibariyle X-Men serisinin bir spin-off’u olarak görülebilir. Dizinin yönetmen-yazar kadrosunda Noah Hawley, Chris Claremont, Dave Cockrum, Stan Lee ve Jack Kirby gibi önemli isimler yer alıyor. Noah Hawley, Fargo ve Bones gibi dizilerin kilit isimleri arasında bulunurken, diğer senarist ve yazarlar Marvel serilerinin içinde bulunuyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak, ayrıca bölümlerin gösterim süresi 45-60 dakika arasında değişecek. Dizi konusu hakkında bilgiler vererek devam edelim. Önce dizideki Legion karakterinden, sonra da çizgi romandaki karakterden bahsedeceğiz.

Legion Konusu

David Haller, “kişilik bölünmesi”, “şizofreni” gibi tanılar konulmuş bir hastadır. Akıl hastanesinde gözetim altında tutulmaktadır. Uzun süredir hastane görevlilerine, iyileştiği ve artık topluma zararlı bir birey olmadığı konusunda konuşmalar yapmaktadır. Ancak hastane yönetimi onun iyileştiğini düşünmemektedir.

Sıradan bir günde David Haller, arkadaşı Lenny Busker ile konuşarak zaman öldürmektedir. Birdenbire, birinin hastane koridorundan bulundukları ortama doğru gelmeye başladığını görür. Gelen kadın David’in oldukça ilgisini çekmiştir. Onunla tanışmak isterken çarpışırlar. O an kadının neden akıl hastanesinde olduğunu anlar. Syd Barrett, kimsenin kendisine dokunmamasını istemektedir. El sıkışmaz, sarılmaz ve temas etmez. Zaman içinde David ve Syd yakınlaşmaya başlayacaktır. Bu yakınlaşmanın bir sonucu olarak, David Haller bir şekilde hastaneden çıkmayı başaracak ve özgürlüğüne kavuşacaktır. Özgürlüğün bir bedeli olmak zorunda mı? Evet… Kendisini gözleyen kişiler David’i kaçıracak ve gözetim altında tutmaya başlayacaktır. Kendisini gelmiş geçmiş en güçlü mutant olma ihtimalini taşımaktadır.

Çizgi romanda Legion: 1985 Mart ayında “New Mutants” çizgi romanında David Haller karakteri ilk kez ortaya çıkmıştır. Babası Profesör Charles Xavier, annesi ise Gabrielle Heller’dır. Küçük yaşlarda terörist bir saldırıya maruz kalan David, bu saldırıdan sağ kurtulmayı başarabilen tek kişi olmuştur. Yaşadığı travmanın etkisiyle mutant güçleri ortaya çıkmaya başlar. Güçleri arasında zihin kontrolü, zamanı bükebilme, gerçekliği değiştirebilme, telekinezi gibi yetenekleri bulunmaktadır. Sınırsız sayılabilecek bir güce sahiptir, bu da onu “Omega” seviyesinde bir mutant haline getirmektedir.

Buna Göz Atın:  The Rookie Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Editör: Dizinin ilk bölümünü izlerken kendimi bir “Stanley Kubrick” filmi izliyor havasında buldum. Diyaloglar, sahneler, geçişler… Bunların hepsi tam not aldı. Legion karakterinin Dan Stevens’ın üzerine kaliteli bir gömlek gibi oturduğunu da söylemek gerekir. İlk bölümüyle sağlam bir dizi olabileceğini kanıtladı, diye düşünüyorum.

Dizinin X-Men evreniyle bir bağlantısı olmayacağının duyurulması “ee nasıl olacak o zaman?” sorusunu akıllara getiriyor tabiki. Fakat dizinin yapımcısı Noah Hawley’nin belirttiği gibi, dizideki ana karakter olan David Haller’ın kendi yeteneklerini keşfedeceğini ve bunları nasıl kullanması gerektiğini öğreneceğini izleyeceğiz. Bu da Legion konusu hakkında bize ipucu veriyor.

legion konusu

Legion Oyuncuları 

David Haller (Dan Stevens): Güçlerinin yavaş yavaş farkına varmaya başlıyor. En güçlü mutantlardan biri haline gelmesi için zamana ihtiyacı var. Dan Stevens’ı “Downton Abbey” dizisindeki rolüyle hatırlıyoruz.

Syd Barrett (Rachel Keller): Dokunulmaktan hoşlanmıyor. Duygusal bir yönü var. David’in kendisini keşfetmesini sağlıyor. Oyuncuyu Fargo’nun ikinci sezonunda izlemiştik.

Lenny Busker (Aubrey Plaza): David’in arkadaşı. Müziğe kelimenin tam anlamıyla “deli” oluyor. Parks and Recreation dizisinde rol amıştı.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Noah Hawley
Dizi Türü: Fantastik, Drama
Diğer Oyuncular: Jean Smart, Mackenzie Gray, Scott Lawrence
IMDB: 9.2 (Artış veya azalış gösterebilir)

Editör Puanı: Açık çek!

Legion dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. Diziye puan vermeyi unutmayın!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply