American Assassin Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Galası 6 Eylül 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan film, ülkemizin de içinde bulunduğu toplam 15 ülkede, 15 Eylül 2017 günü vizyona girecek. American Assassin filmi, Vince Flynn’in çok satan bir kitabından uyarlanmıştır. American Assassin konusu bakımından aksiyon ve korku türünü başarılı bir şekilde işlemiştir.

Filmin yönetmeni Michael Cuesta (Kill The Messenger, 12 and Holding)’dır. Filmin senaristliği de Stephan Schiff (The Americans, Lolita), Michael Finch (Predators, Hitman, The November Man) ve Edward Zwick (The Last Samurai, Defiance, The Siege) yapmıştır. Filmin yapımcılığı ise Lorenzo di Bonaventura (Transformers, Shooter), Nick Wechsler (Unter The Skin, The Road, Requiem for a Dream), Aidan Elliott (Morgan, World War Z) ve Daniel M. Stillman (Interstellar, The Curious Case of Benjamin Button, The Girl with the Dragon) üstlenmiştir. Film, 1 saat 51 dakika sürmektedir.

AMERICAN ASSASIN KONUSU VE OYUNCULARI

Sivil ve askeri hedeflere yönelik olarak rastgele saldırılar düzenlenir. CIA’den Irene Kenney ve deneyimli bir ajan ve asker olan Stan Hurley bu durumu ayrıntılı şekilde araştırır. Ayrıca Stan Hurley, Soğuk Savaş döneminde ün kazanmış, ABD’nin en başarılı ajanlarından biridir. Kız arkadaşını bir terör saldırısında kaybetmiş olan Mich Rapp de bu ikilinin arasına katılır. Artık gizli bir görevleri vardır: Olası savaşı başarılı bir şekilde durdurmak. CIA’in bu üç ismine bir de Türk ajan katılır. Bundan sonra yapmaları gereken tek şey ise Orta Doğu’da çıkacak olan savaşı tamamıyla engellemektir.American Assassin oyuncuları arasında yer alan isimlere göz atalım. Mitch Rapp karakterini Teen Wolf ve The Maze Runner ile ünlenen genç aktör Dylan O’Brien canlandırıyor. Stan Hurley karakterini ise tecrübeli aktör Michael Keaton canlandırıyor. Batman, Spider-Man, Birdman, Spotlight, Beetlejuice gibi önemli filmlerde kendisini izlemiştik.

Buna Göz Atın:  Into the Wild Tarzı Filmler Arıyorum Diyorsanız Buraya!

Blade, Shots Fired, Nip/Tuck gibi film ve dizilerde seyrettiğimiz Sanaa Lathan filmde Irene Kennedy, True Detective dizisinin ikinci sezonunda izlediğimiz Taylor Kitsch ise Ghost karakterine can veriyor.

American Assassin Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Michael Cuesta
Film Türü: Aksiyon
Diğer Oyuncular: Trevor White, David Suchet, Scott Adkins, Jeff Davis
IMDB: 7.5 (Giriş puanıdır. Değişebilir.)

American Assassin film konusu hakkında tanıtım gerçekleştirdik. Film ile ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply