Baby Driver Konusu ve Oyuncuları (2017) – Detaylı Tanıtım

0

2017 yaz sezonunun merakla beklenen filmi Baby Driver konusu bakımından suç dünyasının içindeki bir gencin hikayesini anlatıyor. Film, 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle dünyada ve ülkemizde gösterime girdi. Jamie Foxx, Kevin Spacey, Jon Hamm gibi usta oyuncuların yanı sıra Ansel Elgort ve Lily James gibi genç isimleri de bünyesinde bulunduran filmin yönetmenliğini Edgar Wright üstleniyor. Wright aynı zamanda senaryodan da sorumlu.

Edgar Wright’tan biraz bahsetmek gerekirse; İngiliz yönetmen 1974 doğumlu. Kariyerine Dead Right isimli kısa filmle başlayan yönetmen, daha sonrasında 2001 yılına kadar televizyon dizilerinin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi. 2004 yılında vizyona giren Shaun of the Dead filminin gişede başarılı olması sayesinde Edgar’ın önü açıldı. Ardından Hot Fuzz, Scott Pilgrim vs. The World, The World’s End filmler eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar aldı. Komedi alanında kendisi ispatlayan yönetmen daha sert bir projenin içine girdi. Suç ve drama tadındaki Baby Driver ile tekrar sinema evreninin karşına çıktı. Filmin şimdiden büyük ilgi gördüğünü söylemek gerekir. 3 Haziran 2017 itibariyle IMDB puanının 8.5 olması da önemli. Edgar Wright ismini yakın gelecekte önemli projelerde görmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor.

baby driver film

Filmin yapımcı kadrosundaki isimlere göz atarsak:

  • James Biddle (In Bruges)
  • Tim Bevan (Fargo)
  • Liza Chasin (The Danish Girl)
  • Eric Fellner (The Big Lebowski)
  • Adam Merims (Safe House)
  • Rachael Prior (The World’s End)
  • Nira Park (Hot Fuzz)

Baby Driver Konusu

Suç dünyasında eğer bir borç varsa, o borç mutlaka ödenmelidir. Ödenmeyen borçların faturası biriktirilmez, anında kesilir. Bebek yüzlü, müziksiz yaşamayan, sürüş kabiliyetleriyle fark yaratan Baby için bu durum geçerli.

Yeraltı dünyasının güçlü isimlerinden biri olan Doc, neredeyse şehirdeki bütün soygunları yöneten kişidir. Her soygun için farklı ekiplerle çalışır. Operasyon başlamadan önce ekibi toparlar ve soygun planını titizlikle ekibe anlatır. Kendisinin güvendiği tek bir isim vardır: Usta sürücü Baby Driver. Soygun sonrası kaçışın anahtarı bu çocuktur.

Baby için yaşam standart bir hal almıştır. Ailesinin trajik ölümünden sonra kendisini büyüten koruyucu babasıyla birlikte yaşamaktadır. Hayattaki en büyük iki tutkusu müzik ve sürmektir. Bu yüzden müziksiz süremez. Kulaklıklarını taktığı andan itibaren onu enselemek imkansızdır. Baby bir gün hayatını değiştirecek genç bir kadınla tanışır. Debora adındaki bu kadınla özel bir iletişim kurar. Yeni bir hayat için öncelikle eski hayatını terk etmelidir. Ancak bu kaçış o kadar kolay olmayacaktır.

Buna Göz Atın:  Geostorm Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Baby Driver OyuncularıBaby: Sürüş yetenekleriyle ekibi her zaman başarıya taşıyor. Pek sosyal biri değil, bunun en büyük nedeni çocukken ailesini bir trafik kazasında kaybetmesi. Müziğe olan ilgisi de annesine dayanıyor. Karakteri Ansel Elgort canlandırıyor. Kendisini Divergent serisinden ve The Fault in Our Stars filminden hatırlıyoruz.

Debora: Yol kenarındaki bir kafede garsonluk yapıyor. En büyük hayali plansız bir şekilde yollara düşmek. Bu hayali paylaşan Baby ile tanışıyor. Karakteri canlandıran Lily James’i Baby Driver’dan önce Cinderella filminden ve Downton Abbey dizisinden tanıyoruz.

Doc: Fazlasıyla güçlü ve sözü geçen bir adam. Baby’e olan güveninin yanı sıra saklamaya çalıştığı bir sevgisi de var. Doc’u canlandıran Kevin Spacey’i L.A. Confidential, Se7en, American Beauty, K-Pax gibi efsane filmlerden hatırlıyoruz. House of Cards performansını es geçmeyelim!Bats: Kelimenin tam anlamıyla bir sosyopat. Doc için çalıştığı bir operasyonda bebek yüzlü sürücümüz ile tanışıyor. Kendisinden pek hoşlandığı söylenemez. Jamie Foxx’u Django Unchained, Ray Collateral, The Kingdom gibi önemli yapımlarda izlemiştik.

Buddy: Bir başka sosyopat. Ancak Buddy’nin bu yönünün ortaya çıkması için biraz zorlanması gerekiyor. Sevgilisi Darling ile birlikte çalışıyor. Jon Hamm ismini duyunca aklımıza direkt olarak Mad Men geliyor.

Darling: Dişi bir ölüm makinesi. Buddy ile birlikte iş yapıyor. Güzel yüzünün ardında sakladığı vahşi bir kadın var. Karaktere Eiza Gonzales can ceriyor. From Dusk Till Dawn: The Series dizisinde kendisini izlemiştik.

Griff: Baby’ye ciddi anlamda kafayı takmış bir soyguncu. Kendisi ekiple bir kez çalışıyor, daha sonrasında Doc tarafından değerlendirilmiyor. Jon Bernthal’u The Walking Dead, Daredevil gibi dizilerden hatırlıyoruz. The Punisher dizisinde yine kendisini göreceğiz.

Baby Driver Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Edgar Wright
Film Türü: Drama, Suç, Aksiyon
Diğer Oyuncular: Micah Howard, CJ Jones, Flea, Lanny Joon
IMDB: 8.5 (Puan değişebilir)

Baby Driver konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Film ile ilgili görüşlerinizi yorum panelinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply