Call Me by Your Name Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk gösterimi 22 Ocak 2017 tarihinde Sundance Film Festivalinde gerçekleştirilen Call Me by Your Name konusu ele alındığında dram türünde filmdir. Dünyanın dört bir köşesindeki prestijli film festivallerine katılan yapımın şimdiden birçok ödülü bulunmaktadır. Ülkemizde dağıtıcısı olmayan yapım, Filmekimi ve Beyoğlu Sineması sayesinde Türk seyircisiyle buluşturuldu. Türkçe’ye Beni Adınla Çağır olarak uyarlandı.

Film, Andre Aciman’ın aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Yönetmenlik koltuğunda ödüllü yönetmen Luca Guadagnino oturmaktadır. Filmin yapımcı kadrosunda Emilie Georges (Still Alice), Naima Abed (Louder Than Bombs), James Ivory (Howards End), Rodrigo Teixeira (Frances Ha) gibi isimler yer alıyor.

Call Me by Your Name Konusu ve Oyuncuları

1983 senesinin yazında 17 yaşında olan Elio Perlman, günlerinin hepsini ailesinin eski bir villasında klasik müzik ile ilgilenerek, okuyarak ve arkadaşı olan Marzia’yla flört ederek geçirir. Elio, kendisi gibi büyük bir kültür sahibi olan ailesi ile vakit geçirmekten oldukça memnundur. Elio’nun olgunluğu, onu bir yetişkin gibi göstermektedir fakat ruhunda henüz biçimlenmemiş olan, masum kalan birçok şey bulunmaktadır. Bir gün villaya, doktorasını yapan harika bir bilim insanı olan Oliver gelir. Elio ile Oliver tüm hayatlarını tamamen değiştirecek olan güzel ve arzu dolu bir yaz geçirirler.Call Me by Your Name oyuncuları kimlerdir? Filmin başrolünde Elio karakteriyle Timothee Chalamet yer alıyor. Kendisini Interstellar filminin yanı sıra Homeland dizisinde de izleme fırsatı bulmuştuk. Oliver karakterine ise The Man From U.N.C.L.E. ve The Lone Ranger filmlerinden tanıdığımız Armie Hammer can veriyor. The Shape of Water, Boardwalk Empire, Fargo deneyimleri bulunan Michael Stuhlbarg’ı Mr. Perlman, Fransız yapımı projelerde sıklıkla yer alan Amira Casar’ı ise Annella karakterleriyle görmekteyiz.

Buna Göz Atın:  Suburbicon Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Luca Guadagnino
Film Türü: Drama, Romantik
Diğer Oyuncular: Peter Spears, Elana Bucci, Vanda Capriolo, Antonio Rimoldi
IMDB: 8.3 (Puan değişebilir.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply