Darkest Hour Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri 1 Eylül 2017 tarihinde Telluride Film Festivalinde gerçekleştirilen Darkest Hour konusu incelendiğinde biyografi ve dram türlerini içeren bir yapımdır. Ülkemizdeki gösterim tarihi 23 Şubat 2018’dir. Türkçe’ye Karanlık Saat olarak çevrilen filmin toplam süresi 2 saat 5 dakikadır.

Filmin senaristi The Theory of Everyting’in yazarı Anthony McCarten, yönetmeni ise Anna Karenina ve Atonement filmlerini yönetmiş olan Joe Wright’tır. Yapımcı kadrosunda Tim Bevan (Baby Driver, The Big Lebowski), James Biddle (In Bruges), Eric Fellner (Fargo), Douglas Urbanski (Child 44) gibi isimler yer almaktadır.

Darkest Hour Film Konusu ve Oyuncuları

Dünya Savaşı’nın başlaması ve Nazi Almanya’sının korkutucu bir tehdit ile bütün Avrupa’ya ve de İngiltere’ye tıpkı karabasan gibi çökmüş olmasından sonra Büyük Britanya’nın başbakanı olan Neville Chamberlain, görevinden ayrılmak zorunda kalır. Chamberlain’in yerine de Winston Churchill’in getirilmesinde karar kılınır. Churchill görevi devralır ve bundan sonrasında Churchill’i fazlasıyla zor kararlar bekler. Churchill, Hitler ile barış mı yapmalıdır, yoksa çıkacak olan savaşta ülkesine, büyük bir cesaret gösterip liderlik mi etmelidir?Darkest Hour oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? Başrolde Leon filmindeki performansıyla akıllara kazınan, Batman serisinde zirve yapan Gary Oldman bulunuyor. Oldman bu role bürünebilmek için bir hayli kilo almak durumunda kalmıştı. Clementine Churchill karakterini ise 1990’lı yılların tanınan yüzlerinden Kristin Scott Thomas canlandırıyor. Baby Driver ve Cinderella filmlerinde izlediğimiz Lily James, Rogue One ve Bloodline geçmişi bulunan Ben Mendelsohn, Game of Thrones’taki Stannis Baratheon rolüyle ciddi bir hayran kitlesi edinen Stephen Dillane, filmin oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimlerdir.

Darkest Hour Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Joe Wright, Anthony McCarten
Film Türü: Biyografi, Drama
Vizyon Tarihi: 23 Şubat 2018
IMDB: 5.7 (Giriş puanıdır.)

Buna Göz Atın:  Molly's Game Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply