En İyi Marion Cotillard Filmleri

0

En İyi Marion Cotillard Filmleri

Inception, The Dark Knight Rises gibi birçok önemli yapımda izleme şansı bulduğumuz güzel oyuncu Marion Cotillard 30 Eylül 1975 doğumlu. Oyunculuk kariyerine ülkesi Fransa’daki televizyon dizileri ve filmlerinde başlayan başarılı aktris, daha sonrasında rol aldığı Taxi filmiyle adını duyurmayı başarmıştı. Özellikle Jeux D’enfants filmiyle yükselişe geçen Cotillard, kariyer basamaklarını bir bir tırmanmaya başlamıştı. Biz de en iyi Marion Cotillard filmleri listesi hazırlayarak güzel oyuncunun rol aldığı yapımlar hakkında bilgi vermek istedik. O zaman başlayalım!

Allied – 2016 – IMDB: 7.2

Marion Cotillard ve Brad Pitt’i buluşturan Allied filminin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapıyor. Konu olarak filmde iki insanın birbirine nasıl bağlandıklarını anlatılıyor. Kanadalı istihbaratçı Max Vatan (Brad Pitt) kritik bir görev için Kazablanka’ya gider. Bu görevi beraber yürütecekleri kişi ise Fransız direnişçi Marianne Beausejour’dur. (Marion Cotillard). İkili arasında yaşanan duygusal çekim karşı konulamaz bir duruma gelecektir. Ancak cevaplamaları gereken sorularla karşı karşıya kalacaklardır.

Deux Jours, Une Nuit – 2014 – IMDB: 7.4

Bir kapitalizm eleştirisi olarak görülebilecek filmde Marion Cotillard’ı işini kaybetmemek için mücadele veren bir kadın rolünde izliyoruz. Maaş ikramiyesi teklifiyle işinden ayrılmayı kabul eden arkadaşlarının fikrini değiştirmeye çalışan Sandra, işine devam edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

De Rouille et d’os – 2012 – IMDB: 7.5

Stephaine (M.Cotillard) katil balina eğitmeni olarak hayatına devam etmektedir. Alain ise kimsesi olmayan, hayattaki en değerli varlığı olan oğlunu kaybetmiş umutsuz bir adamdır. Farklı kişiliklere sahip olan bu insanları birleşmesine bir bar kavgası önayak olacaktır. Stephaine’in sakat kalmasıyla beraber Alain ömrünü ona adayacaktır.

La Mome – 2007 – IMDB: 7.6

Olivier Dahan’ın yönettiği filmde Marion Cotillard’ı efsane sanatçı Edith Piaf rolünde izliyoruz. Piaf’ın gençliğinden son dönemlerine kadar geçen zamanda yaşadığı başarılar ve hayal kırıklıkları filmde biyografik bir tarzda ele alınmış.

Buna Göz Atın:  Captive State (2019) - İstila Altında - Tanıtım

Jeux d’enfants – 2003 – IMDB: 7.7

Yann Samuell’in yönettiği Jeux d’enfants, Fransız sinemasının en kayda değer filmlerinden biri olarak gösteriliyor. Marion Cotillard’ın dünya tarafından tanınmasını sağlayan film, konu olarak iki sıkı arkadaşın dostluğunu ve bu dostluktan doğacak olan aşkı anlatıyor. İki arkadaş çocukluklarından beri oynadığı oyuna büyüdüklerinde de devam ederler. Masal gibi bir aşk filmi arıyorsanız Jeux D’enfants size göre. Amelie filmiyle benzerlik kurulsa da, Amelie’nin Jeux d’enfants filminden birkaç gömlek yukarıda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

The Dark Knight Rises – 2012 – IMDB: 8.5

Nolan’ın efsane Batman serisinin son filmi olan The Dark Knight Rises, oyuncu kadrosunda bulundurduğu Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway ve Marion Cotillard gibi usta isimlerle dikkat çekiyordu. Miranda Tate rolüyle izlediğimiz M.Cotillard’ı filmin merkezindeki kadın olarak düşünebiliriz.

Inception – 2010 – IMDB: 8.8

Marion Cotillard filmleri listesinde yine bir Christopher Nolan filmini görüyoruz. Gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alan Inception; bir kez izleyerek anlayabileceğiniz bir film değil, aksine iki üç kez izlendiği zaman filmdeki detayları algılayabiliyorsunuz. Zaman, hayal, rüya, gerçeklik gibi kavramların müthiş bir kurguyla işlendiği filmde, Marion Cotillard’ı Di Caprio’nun eşi olan Mal rolünde izliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply