Geostorm Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk gösterimi 12 Ekim 2017 tarihinde Uzak Doğu ülkelerinde (Hong Kong, Filipinler) gerçekleştirilen Geostorm film konusu ve hikayesi bakımından aksiyon, bilim-kurgu, gerilim türündedir. Ülkemizde 20 Ekim 2017 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin toplam süresi 1 saat 49 dakikadır. Türkçe’ye Uzaydan Gelen Fırtına adıyla uyarlanmıştır.

Filmin yönetmenliğini Dean Devlin üstlenmektedir. Aktör olarak da bazı yapımlarda boy gösteren Dean Devlin, daha önce bilim-kurgu türündeki Godzilla, Stargate, Independence Day filmlerinin prodüksiyon ekibinde yer almıştır. Ayrıca The Librarians ve Leverage dizilerinin yapımcısıdır. Filmin senaryosunda ise Devlin’in The Librarians ve Leverage dizilerinde beraber çalıştığı Paul Guyot’un imzası bulunmaktadır.

Yapımcı kadrosunda ise Chen On Chu (Battleship), David Ellison (Ten Days in the Valley), Herb Gains (Watchmen), Dana Goldberg (I am Legend), Don Granger (Life), Cliff Lanning (Batman Begins) gibi yapımcılar yer almaktadır.

Geostorm Konusu ve Oyuncuları

Dünya üzerinde nüfuz sahibi ülkelerin liderleri bir araya gelir. Toplantının amacı küresel iklimi kontrol altına alabilmektir. Bu amaçla geliştirilen bir network sayesinde uydu ağları üzerinden iklimi yönlendirebilen eşsiz sisteme geçiş yapılır. Ancak Dünya’yı koruyabilmek adına oluşturulan sistem bilinmeyen bir nedenden dolayı Dünya’ya saldırır. Bu büyük problem çözülemezse Dünya yok olmanın eşiğine gelecektir.


Geostorm oyuncuları kimlerdir? Aksiyon türündeki yapımlarda sıklıkla izlediğimiz Gerard Butler filmde Jake Lawson karakterine can veriyor. Cloud Atlas, 21 gibi filmlerde rol almış olan Jim Sturgess, Sucker Punch ve Limitless filmlerinde seyrettiğimiz Abbie Cornish Uzaydan Gelen Fırtına oyuncu kadrosunda bulunuyor. Into the Badlands dizisini izleyenler için Daniel Wu’yu bu yapımda görmek de güzel olacaktır.

Geostorm’da ayrıca iki ağır top var: Andy Garcia ve Ed Harris. Bu iki usta oyuncu Gerard Butler’a eşlik ediyor.

Diğer Bilgiler
Yönetmen-Yazar: Dean Devlin
Film Türü: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Vizyon Tarihi: 20 Ekim 2017
IMDB: 5.8
Buna Göz Atın:  Rememory Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply