I, Tonya Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Ön gösterimi Kanada’da Toronto Uluslararası Film Festivali kapsamında 8 Eylül 2017’de gerçekleştirilen, Margot Robbie ve Sebastian Stan’in başrollerinde yer aldığı I, Tonya konusu bakımından biyografi türünde bir dramadır. Buz pateni sporcusu Tonya Harding’in başından geçenler filmleştirilmiştir. Toplam süresi 1 saat 59 dakika olan filmin ülkemizdeki gösterim tarihi 16 Şubat 2018 olarak açıklanmıştır.

Filmin senaristi P.S. I Love You’nun yazarı Steven Rogers, yönetmeni ise The Finest Hours ve Million Dollar Arm filmleriyle tanınan Craig Gillespie’dir. Yapımcı kadrosunda başrol oyuncusu Margot Robbie de yer almaktadır. Diğer yapımcılar ise Tom Ackerley (Pride), Len Blavatnik (Silence), Rosenne Korenberg (Hard Candy), Michael Sledd (Dallas Buyers Club) olarak karşımıza çıkmaktadır.

I, Tonya Konu ve Oyuncular

Tonya Harding olimpiyatlar düzeyinde başarılı bir buz patencisidir ve yükselen kariyeri çok büyük bir skandal ile sarsılmaya başlar. Tonya’nın rakiplerinden Nancy Kerrigan, kiralık bir tetikçi tarafından saldırıya uğrar. Bu kiralık tetikçinin kimliği herkesi şok eder. Tetikçinin, Tonya’nın eski eşi olan Jeff Gillooly ile koruması olan Shawn Eckhardt tarafından tutulduğu ortaya çıkar. Amaç Kerrigan’ın bacağını kırıp 1994 senesinin Kış Olimpiyatları’nda onun yarışmasını engellemektir. Fakat amaç yolundan sapar ve büyük bir skandala dönüşür. Harding’in spor yaşamı sona ermek üzeredir.I, Tonya oyuncu kadrosunda Margot Robbie ön plana çıkıyor. Güzel aktrisi DC imzalı Suicide Squad filminden hatırlıyoruz. Jeff Gillooly karakterini ise Marvel’ın Winter Soldier’ı Sebastian Stan canlandırıyor. Masters of Sex dizisinden Julianne Nicholson’ı Diane, Mom dizisinden Allison Janney’i LaVona, The Fosters dizisinden Caitlin Carver’ı ise Nancy rolünde görmekteyiz.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Craig Gillespie, Steven Rogers
Film Türü: Drama, Biyografi
Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018
IMDB: 7.6 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Buna Göz Atın:  Hunt For The Wilderpeople Konusu ve Oyuncuları
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply