Justice League (Adalet Birliği) Film Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

Marvel karşısında zor dönemlerden geçen DC, son olarak Wonder Woman filmi ile kendi kitlesine hiç olmadığı kadar yakınlaşmayı başarmıştı. Şimdiyse MCU’nun Avengers’ına karşılık olarak DCEU’nun Justice League’i, DC’nin yeni umudu oldu. Ülkemizde 17 Kasım 2017 tarihi itibariyle vizyona giren Justice League konusu bakımından sinematik evrendeki karakterlerin ortak hikayesinin bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Filmin süresi 120 dakikadır.

Yönetmen koltuğunda Zack Snyder oturuyor. Kendisi daha önce Batman v Superman, Man of Steel, 300, Watchmen filmlerinde yönetmen olarak görev yapmıştı. Yapımcı kadrosuna baktığımızda ise Madison Ainley (Gone Girl), Jon Berg (Wonder Woman), Wesley Coller (300), Marianne Jenkins (Troy), Finni Johannsson (Rogue One), Geoff Johns (The Flash), Christopher Nolan (The Dark Knight) gibi önemli isimleri görmekteyiz.

Justice League Konusu

justice league

Superman’in trajik ölümünden sonra bütün Dünya yas tutmaktadır. Süper kahramanlar çağının sona erip ermediği tartışılırken, Wonder Woman ve Batman suçla olan savaşlarını sürdürmektedir. Ancak suç örgütleri büyük bir tehdit değildir. Çünkü yaklaşmakta olan şey dünyanın sonunu getirmeye yetecek güçte bir kaostur. Acımasız Steppenwolf kendi ordusunu toplayarak, Dünya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan üç ana kutunun peşine düşer. Bu kutuların birbirleriyle olan etkileşimleri sonucunda gezegeni bir cehenneme çevirebilecektir. Bruce Wayne ve Diana, Steppenwolf’u durdurabilmek adına bir ekip kurar. Okyanusların koruyucusu Aquaman, inanılmaz hız yeteneğiyle Flash ve sibernetik teknolojide bir güce sahip olan Cyborg’u yaklaşan büyük savaş için ikna etme görevi ikiliye düşer.

Justice League Oyuncuları

Adalet Birliği oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? Takımı oluşturan beş kahramanı incelersek:

Batman

Ben Affleck

Gotham’ın kara şövalyesi, suça karşı olan savaşından sonra daha karanlık güçleri alt etmek istiyor. Ancak bunu yalnız başaramayacağının farkında. Bu konuda Diana’dan yardım alıyor. Ekip kurulduktan sonra liderliğini gösteriyor.

Wonder Woman

Gal Gadot

Damarlarında Tanrı kanı dolaşan, Amazon’un güçlü kahramanı Wonder Woman da dünyayı yaklaşan işgalden koruyabilmek için bütün gücünü kullanıyor. Steppenwolf’un vahşetini en iyi bilenlerden birisi kendisi. Bruce Wayne ile zaman zaman fikir ayrılıkları yaşıyor.

Flash

Ezra Miller

Kendi kendine bakmak zorunda olan Barry için hayat pek kolay değil. Düşük profilli işlerde çalışarak yaşamını sürdürüyor. Sahip olduğu yetenek nedeniyle sürekli yer değiştirmek ve kendisini gizlemek zorunda. Bruce Wayne tarafından ziyaret edildikten sonra takıma hiç düşünmeden dahil olmayı kabul ediyor. Ancak kendisi bir savaşçı değil, sadece hızlı.

Aquaman

Jason Momoa

Atlantis’in ve okyanusların koruyucusu Arthur Curry de Bruce Wayne tarafından ziyaret ediliyor. Wayne’i reddeden Curry, daha sonrasında Steppenwolf’un kendi diyarına yaptığı saldırıyla bu fikrinden vazgeçiyor. Justice League’nin en önemli güçlerinden biri.

Cyborg

Ray Fisher

Trajik bir kazadan sonrası hayatını kaybeden Victor Stone, babası Silas Stone tarafından tekrar canlandırılıyor. Silas bu işlemi ana kutunun enerjisiyle gerçekleştiriyor. Kafası fazlasıyla karışık olan Victor’un güçlerini kontrol etmesi zaman alıyor. Diana’ya güvenmeyi seçerek Adalet Birliği’ne katılıyor.

Buna Göz Atın:  Novitiate Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Zack Snyder
Film Türü: Aksiyon, Fantastik
Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017
Diğer Oyuncular: J.K. Simmons, Amy Adams, Jeremy Irons, Joe Morton, Connie Nielsen
IMDB: 7.7 (Giriş puanıdır.)

Adalet Birliği konusu hakkında bilgiler verdik, oyuncu kadrosuna baktık. Son olarak spoiler’lı alana geçiş yapalım. Spoiler butonuna tıklayarak okuyabilirsiniz.

-SPOILER-
  • Superman ölmüştü. Ancak ekip tarafından geri canlandırıldı. Canlandırma için ana kutulardan biri kullanıldı. Superman vs Justice League izledik. Çünkü geri geldiğinde kendisini hatırlayamadı. Hatta Bruce Wayne’e söylediği “Do you bleed?” sahnesi harikaydı.
  • Kutulardan biri Amazon’da, diğeri ise Atlantis’te idi. Son kutu Cyborg’un dönüşümü için kullanılmıştı.
  • Steppenwolf bir sahnede Darkseid’e selam çaktı. Superman olmasaydı Steppenwolf durdurulamazdı.
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply