Lady Bird Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri 1 Eylül 2017 tarihinde Amerika’da Telluride Film Festivali’nde gerçekleştirilen, daha sonrasında sırasıyla Toronto, Calgary, Aspen, New York festivallerinde gösterimine devam edilen Lady Bird konusu ve türü incelendiğinde dram ve komedi alanında bir yapımdır. Vizyon tarihi olarak 3 Kasım 2017 tarihi belirtilmektedir. Toplam süresi 1 saat 33 dakikadır.

Filmin yönetmenliğini ve yazarlığını Greta Gerwig üstlenmektedir. Kendisi birçok filmde oyuncu olarak yer almıştır. İlk yönetmenlik deneyimini 2008 yılında vizyona giren Nights and Weekends ile yaşamıştır. Bu yapım Gerwig’in kariyerindeki ikinci yönetmenlik deneyimidir. Filmin yapımcı kadrosunda Eli Bush (Ex Machina), Scott Rudin (The Truman Show), Jason Sack (Steve Jobs), Alex G. Scott (The Revenant) gibi önemli isimler yer almaktadır.

Lady Bird Konusu ve Oyuncuları

Filmde babasını kaybeden Christine’in, ailesini ayakta tutmak için yorgunluk nedir bilmeden mücadele eden annesi Marion ile olan ilişkisi işlenmektedir. Amerika’nın değişen ekonomik manzarasında, aile bağlarını şekillendiren modernist fikirler ve bu modernizme direnmeye çalışan inançlar, filmin dinamiğini oluşturmaktadır.Lady Bird oyuncuları kimlerdir? Filmin başrolünde Christine karakterini canlandıran Saoirse Ronan bulunuyor. Kendisini daha önce Grand Budapest Hote, Brooklyn, How I Live Now gibi filmlerde izleme fırsatı bulmuştuk. Karakterin annesi rolündeki Marion’a ise Laurie Metcalf hayat veriyor. Kendisi daha çok 1988-1997 yılları arasında yayınlanan Roseanne dizisinden tanınıyor.

Lady Bird filminde ayrıca Odeya Rush (Goosebumps), Kathryn Newton (Big Little Lies, Halt and Catch Fire, Supernatural), Jake McDorman (Limitless), Lois Smith (True Blood), Andy Buckley (The Office) gibi oyuncular da bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Greta Gerwig
Film Türü: Komedi, Drama
Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2017
IMDB: 7.9 (Değişebilir.)

Buna Göz Atın:  Wind River Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply