Molly’s Game Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Ön gösterimi 8 Eylül 2017 tarihinde Toronto Film Festivalinde gerçekleştirilen, İdris Elba ve Jessica Chastain’in başrollerinde yer aldığı Molly’s Game konusu ve hikayesi bakımından biyografik bir dramadır. Çeşitli etkinliklerde gösterilen yapımın ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Gösterim süresi 2 saat 20 dakikadır.

Film, Molly Bloom’un yaşamını kitaplaştırdığı romandan uyarlanmıştır. Bu projede sorumlu yazar ve aynı zamanda yönetmen Aaron Sorkin’dir. Kendisi daha önce The Newsroom, Moneyball, The Social Network gibi projelerde senarist olarak yer almıştı. Yapımcı kadrosunda ise Mark Gordon (Criminal Minds), Stuart M. Besser (Scream), Matt Jackson (End of Watch), Lauren Lohman (Steve Jobs), Lyn Lucibello (Suicide Squad), Amy Pascal (Spider-Man: Homecoming) gibi isimler bulunuyor.

Molly’s Game Film Konusu ve Oyuncuları

Film, Molly Bloom’un gerçek hayatını anlatmaktadır. Molly, çok başarılı ve yetenekli bir kayakçıdır. Aynı zamanda da 10 yıl boyunca bütün zamanların en iyi meblağlı poker turnuvalarında organizatörlük yapmıştır. Bu turnuvaların hepsi de illegaldir. Bir gün FBI’dan baskın yer ve bütün müşteri kayıtları ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu listede FBI’ın da görünce şok olduğu isimler yer almaktadır. Listede sporcular, Hollywood yıldızları, iş adamları, Rus oligarklar bulunmaktadır. Molly’i düştüğü bu zor durumdan kurtarabilecek tek kişi ise savunma avukatıdır.Molly’s Game oyuncuları kimlerdir? Molly Bloom karakterini A Most Violent Year ve Crimson Peak filmlerinde izlediğimiz Jessica Chastain, Charlie Jaffey karakterini ise son olarak The Mountain Between Us filminde rol almış olan Idris Elba canlandırıyor. Larry Bloom rolünde Hollywood’un unutulmaz yıldızı Kevin Costner yer alıyor. Get Shorty dizisinden Chris O’Dowd, Stranger Things dizisinden Joe Keery ve Arrested Development dizisinden Michael Cera, filmin oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimlerdir.

Buna Göz Atın:  Wind River Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Aaron Sorkin
Film Türü: Drama, Biyografi
Süre: 2 saat 20 dakika
IMDB: 6.7 (Puan değişebilir)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply