Murder on the Orient Express Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Bazı Avrupa ülkelerinde 3 Kasım 2017 tarihinde vizyona giren ve Türk izleyicisi ile 10 Kasım 2017 günü beyazperdede buluşacak olan Murder on the Orient Express konusu ve türü incelendiğinde suç ve gizem türündeki bir dramadır. Film, Agatha Christie’nin aynı isimli romanından sinemaya uyarlanmıştır. Türkçe’ye Doğu Ekspresinde Cinayet olarak geçmiştir. Sinemadaki gösterim süresi 1 saat 54 dakikadır.

Not: Bu roman ilk kez sinemaya uyarlanmıyor. 1974 ve 2001 yıllarında iki defa sinema filmi çekilmiştir.

Murder on the Orient Express filminin yönetmenliğini oyuncu ve yönetmen Kenneth Branagh üstlenmektedir. Filmde kendisi aktif olarak rol almıştır. İşin yazarlık tarafında ise Michael Green imzası bulunmaktadır. Green, daha önce Logan, Blade Runner 2049, American Gods gibi projelerde yer almıştı. Filmin yapımcı kadrosunda da çok önemli isimler var: Winston Azzopardi (Troy), Mark Gordon (Grey’s Anatomy, Designated Survivor), Matthew Jenkins (The Dark Knight), Simon Kinberg (Deadpool, X-Men, Legion), Ridley Scott (The Martian, Taboo) ve Michael Schaefer (Now You See Me).

Murder on the Orient Express Konusu ve Oyuncuları

1930’lu senelerde İstanbul ile Paris arasında sefer yapmakta olan ünlü Şark Ekspresi içerisinde bir cinayet işlenmiştir. Trende, Amerikalı bir milyoner ölü bulunur. Ayrıca trendeki yolcuların arasında çok ünlü olan Belçikalı dedektif Hercula Poirot da bulunmaktadır. Tren kara saplanır ve bu yüzden durur. Dedektif Poirot’a, yerel yetkililer bu duruma el koymadan önce bu cinayeti çözebilmesi için yalnızca birkaç saat vakit verilmiştir.Murder on the Orient Express oyuncuları kimlerdir? Filmin kadrosunda oldukça ünlü oyuncular yer alıyor. Edward Ratchett karakterini fenomen aktör Johnny Depp canlandırırken, Mary Debenham karakterine Star Wars serisiyle tanımaya başladığımız güzel aktris Daisy Ridley hayat veriyor. Scarface ve Batman Returns filmlerinde popülerlik kazanan Michelle Pfeiffer, Latin güzel Penelope Cruz, kariyerinde yüzün üstünde film ve dizide rol almış olan Willem Dafoe filmdeki diğer dikkat çeken oyunculardır.

Buna Göz Atın:  Baby Driver Konusu ve Oyuncuları (2017) - Detaylı Tanıtım

Doğu Ekspresinde Cinayet Diğer Bilgiler 

Yönetmen-Yazar: Kenneth Branagh
Film Türü: Suç, Gizem, Drama
Diğer Oyuncular: Tom Bateman, Josh Gad, Lucy Boynton, Olivia Colman
Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017
IMDB: 6.8

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply