Roman J. Israel Esq. Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri 10 Eylül 2017 tarihinde Kanada’da düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Roman J. Israel Esq. konusu ve türü incelendiğinde bir suç dramasıdır. Amerika’da 17 Kasım 2017 itibariyle vizyona girecek filmin Türkiye’deki gösterim tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Yapımın toplam süresi 2 saat 9 dakikadır.

Filmi yazıp yöneten kişi Dan Gilroy’dur. Kendisi daha önce Nightcrawler, Real Steel, The Bourne Legacy gibi filmlerde senarist olarak görev almıştı. Yapımcı kadrosunda ise Todd Black (The Equalizer), Jennifer Fox (Michael Clayton), Betsy Danbury (Crash), Brian Oliver (Black Swan), Lucas Tanner (Mad Men), Donald Sparks (Prisoners), Kim Roth (Insomnia) gibi isimler yer almaktadır.

Roman J. Israel Esq. Konusu ve Oyuncuları

Roman Israel, Esq. liberal bir avukattır. Israel’in akıl hocası hayatını kaybeder ve bunun üzerine Israel, hukuk firmasının başına geçmek zorunda kalır. Bu firma, evsizlere ve fakirlere yardım etmektedir. Fakat bu amaca ters düşen bazı şeyler de yapılmaktadır. Roman Israel, amacın dışında giden bu şeyleri fark eder ve kendini, çok tehlikeli şeyler yapmasını gerektiren bir çeşit krizin tam da ortasında bulur.Roman J. Israel Esq. oyuncuları arasında başrolde ünlü aktör Denzel Washington yer alıyor. Başrol karakterine can veren aktöre bir başka ünlü isim Colin Farrell eşlik ediyor. Maya Alston karakterine Carmen Ejogo (Selma), Lynn Jackson karakterine ise Amanda Warren (The Leftovers) hayat veriyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Dan Gilroy
Film Türü: Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Hugo Armstrong, Tony Plana, Sam Gilroy, DeRon Horton
IMDB: 6.0 (Giriş puanıdır. Değişim gösterebilir.)

Buna Göz Atın:  The Elephant Man (1980) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply