Silence Film Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk gösterimi İtalya’da 29 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Silence konusu bakımından tarih ve drama dallarında karşımıza çıkan bir yapımdır. Shusaku Endo’nun 1966 yılında yayınladığı aynı isimdeki romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini usta isim Martin Scorsese üstleniyor. Filmin başrollerinde Andrew Garfield, Adam Driver ve Liam Neeson yer alıyor. Filmin yapımcı kadrosu bir hayli geniş. Öne çıkan yapımcılardan bazılarına göz atacak olursak:

  • Jack Cocks (Gangs of New York)
  • Irwin Winkler (Rocky, Goodfellas
  • Emma Tillinger Koskoff (Shutter Island, The Departed)
  • David Lee (Wings, Frasier)
  • Gaston Pavlovich (A Hologram for the King)
  • Barbara De Fina (Casino, Goodfellas)
  • Randall Emmett (Rambo, Lone Survivor)
  • Marianne Bower (The Wolf of Wall Street)

Silence Konusu

17. yüzyıldayız. Hristiyanlık dinini dünyanın dört bir yanına yayabilmek için çok sayıda Katolik din adamı görevlendirilmektedir. Dünyanın diğer ucu olarak görülen Japonya’ya bu doğrultuda yolculuk yapılır. Ancak Japon hükumetinin Hristiyanlık ile mücadele etmek adına seçtiği yöntemler fazlasıyla vahşidir. Fiziksel ve psikolojik olarak yapılan işkenceler sonucunda, bazı kişiler dinlerinden vazgeçerken bazı kişiler dinleri uğruna ölümü göze alabilmektedir. Tahmini olarak bu dönemde 200 binden fazla Hristiyan’ın öldürüldüğü düşünülmektedir.

Seneler önce Japonya’ya giden din adamlarından biri olan Peder Ferreira hakkında dinden çıktığı yönünde söylentiler yayılmaktadır. Hristiyanlığı terk ederek Japonya’ya hizmet etmeye başladığı konuşulmaktadır. Bu dedikodulara inanmayan genç misyonerler Rodrigues ve Garupe, Peder Ferreira’yı bulabilmek adına Japonya’ya doğru yolculuğa çıkar. İkilinin Japonya’da karşılarına çıkan manzara hem şaşırtıcı hem de ürkütücüdür.

Silence Oyuncuları

 

Rodrigues: Peder Ferreira’nın masumiyetine gönülden inanıyor. Yoldaşı Garupe’ye göre daha dayanıklı. Japon köylülerin adeta taptığı bir adama dönüşüyor. Karaktere Andrew Garfield (Hacksaw Ridge, Amazing Spider-Man) can veriyor.

Buna Göz Atın:  Murder on the Orient Express Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Garupe: Yoldaşı Rodrigues ile birlikte Peder Ferreira’yı arama görevinde. Karakteri Adam Driver (Star Wars: The Force Awakens, Girls) canlandırıyor.

Ferreira: Japonya’daki görevi esnasında büyük bir vahşete tanıklık ediyor. Kendisi dinden çıkmayı kabul etmediği için yüzlerce Hristiyan işkenceye maruz kalıyor, ardından infaz ediliyor. Karaktere Silence oyuncuları arasında bulunan Liam Neeson (Taken, Batman Begins) hayat veriyor.

Silence Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Martin Scorsese
Film Türü: Tarihi, Drama
Diğer Oyuncular: Tadanobu Asano, Ciaran Hinds, Issei Ogata, Yosuke Kubozuka
IMDB: 7.3

Silence film konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum panelinden belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply