Suburbicon Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Senaryosunu Ethan ve Joel Coen kardeşlerin yazdığı, yönetmenliğini ünlü aktör George Clooney’in üstlendiği Suburbicon konusu bakımından suç, drama ve gizem türünde bir yapımdır. Prömiyeri 2 Eylül 2017 tarihinde İtalya’da düzenlenen Venice Film Festivali’nde gerçekleştirilmiştir. Ardından sırasıyla Toronto, Hamburg ve Gent Film Festivalleri’nde galası yapılmıştır. Ülkemizdeki vizyon tarihi 8 Aralık 2017’dir. Filmin toplam gösterim süresi 1 saat 44 dakikadır.

Coen kardeşlere senaryo alanında Grant Heslov (The Ides of March) yardımcı olmaktadır. Filmin yapımcı-yönetici kadrosunda ise Ethan Erwin (The Nice Guys), Samuel Hadida (True Romance), Victor Hadida (Resident Evil), Barbara A. Hall (Big Little Lies), Hal Sadoff (Hotel Rwanda), Teddy Schwarzman (The Imitation Game), Joel Silver (Matrix), David Webb (Into the Wild) gibi sinema dünyasının önemli isimleri yer almaktadır.

Suburbicon Film Konusu ve Oyuncuları

Dışarıdan bakıldığında Suburbicon yerleşkesi adeta cennetten bir köşe görünümü vermektedir. Bu mahallede aileler mutlu ve huzurlu, komşuluk ilişkileri ise kibar ve naif sayılabilecek kadardır. Ancak bu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Bu büyük yanılsama içerisinde Lodge ailesinin babası Gardner Lodge mahalledeki kirli oyunların arasında kalacak, şantaj ve intikam hevesiyle örülmüş duvarlarda istemediği bir maceraya atılacaktır.


Suburbicon oyuncuları kimlerdir? Filmin başrolünde Jason Bourne serisinden ve birçok önemli yapımdan tanıdığımız usta oyuncu Matt Damon bulunmaktadır. Kendisi filmde Gardner Lodge karakterine can vermektedir. The Big Lebowski, Magnolia filmlerinde izlediğimiz Julianne Moore ise Margaret karakterini canlandırmaktadır. Ex Machina, A Most Violent Year filmlerindeki performansıyla övgü toplayan, ayrıca X-Men: Apocalypse’de baş kötüyü canlandıran Oscar Isaac, filmde Bud Cooper rolünde karşımıza çıkmaktadır.

Yönetmen-Yazar: George Clooney, Ethan-Joel Coen
Film Türü: Suç, Gizem
Vizyon Tarihi: 8 Aralık 2017
Diğer Oyuncular: Steve Monroe, Josh Meyer, Ellen Crawford, Leith M. Burke 
IMDB: ?

Buna Göz Atın:  Eraserhead Konusu ve Oyuncuları (1977) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply