The Florida Project Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri öncelikle 22 Mayıs 2017 tarihinde Cannes Film Festivali’nde yapılan, daha sonrasında Toronto, Zurich, New York, London, Toronto gibi onlarca festivalde gösterimine devam edilen The Florida Project konusu bakımından bir dramadır. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. 10 Kasım 2017 tarihinde İngiltere’de vizyona girecektir. Toplam gösterim süresi 1 saat 51 dakikadır.

Filmin yönetmenliğini Starlet ve Tangerine filmleriyle tanınan Sean Baker üstlenmektedir. Senaryoda ise Baker’ın daha önce defalarca birlikte çalıştığı yazar Chris Bergoch’un imzası bulunmaktadır. Yapımcılar arasında Kevin Chinoy (Starlet), Dani Johnson (Knight of Cups), Samantha Quan (Balls Out), Alex Saks (Source Code) gibi isimler yer almaktadır.

The Florida Project Film Konusu ve Oyuncuları

Henüz altı yaşındaki Moone ve onun bir hayli isyankar, kendi içinde anarşist annesi Halley, haftasonu için Bobby adındaki bir adamın yönettiği bütçeye uygun bir motele yerleşirler. Halley için hayat farklı bir anlam taşırken, küçük Moone ise çocukluğunun el verdiğince eğlenmek istemektedir. Moone kısa zamanda kendisine arkadaş bile edinmiştir. Ancak yetişkinler için Florida’nın karşılığı çoğu zaman trajedi ve acıdır.The Florida Project oyuncuları kimlerdir? Filmde ilk olarak tanıdık bir isim karşımıza çıkıyor: Bobby karakterini canlandıran Willem Defoe. Kendisini Mississipi Burning, Spider-Man, The Boondock Saints, Platoon gibi onlarca farklı türde filmden anımsıyoruz. 1993 doğumlu aktris Bria Vinaite ise filmde Halley karakterine can veriyor. İlginç olan nokta ise kendisinin kariyerindeki ilk oyunculuk deneyimi olması. İlk tecrübeye göre performansı eleştirmenler tarafından yeterli görülüyor. Jack karakterini de Caleb Landry Jones canlandırmaktadır. Antiviral ve X: First Class filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Son olarak Moonee karakterine çocuk oyuncu Brooklynn Prince hayat veriyor.

Buna Göz Atın:  My Friend Dahmer Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler 

Yönetmen-Yazar: Sean Baker, Chris Bergoch
Film Türü: Drama
Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017
IMDB: 8.1 (Giriş puanıdır, artış veya azalış yaşanabilir.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply