The Killing of a Sacred Deer Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

İlk gösterimi Fransa’da düzenlenen Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen The Killing of a Sacred Deer konusu incelendiğinde gizem ve drama türünde bir yapımdır. Cannes’ta filmin yönetmeni Yorgos Lanthimos’a En İyi Özgün Senaryo ödülü kazandırmıştır. London, Hamburg, Toronto gibi prestijli festivallerde gösterimi devam etmiştir. Genel olarak vizyona giriş tarihi 1 Kasım 2017 tarihidir. Ülkemizde 17 Kasım 2017 tarihinde vizyona girmesi planlanmaktadır.

Türkçe’ye Kutsal Geyiğin Ölümü olarak geçen filmin yönetmeni Yorgos Lanthimos’tur. 2009 yılında yazıp yönettiği Kynodontos (Dogtooth) filmiyle sinema çevrelerinin ilgisini çeken yönetmen, daha sonrasında distopya türündeki projelere devam etti ve Colin Farrell’lı The Lobster filmini de yönetti. Lanthimos’a senaryo alanında Efthymis Filippou yardımcı olmaktadır. Filmin yapımcı kadrosunda bir de Türk isim bulunuyor. Shame ve Joe gibi filmlerin prodüksiyon ekibinde yer almış olan Atilla Salih Yücer’i The Killing of a Sacred Deer yapımcıları arasında görmekteyiz.

The Killing of a Sacred Deer Konusu ve Oyuncuları

Dr. Steven Murphy doktor çevreleri tarafından tanınan prestijli bir cerrahtır. Görme yolları cerrahı eşi Anna, çocukları 12 yaşındaki Bob ve 14 yaşındaki Kim ile birlikte kusursuz sayılabilecek bir yaşam sürmektedir. Ancak bu kusursuzluğu tehlikeye sokan bir kişi bulunmaktadır. Dr. Murphy’in özel ilgi gösterdiği, babası olmayan yetim genç Martin, Murphy ailesine kendisini kabul ettirebilmek için çaba sarf eder. Fakat bu çabalar rahatsızlık verici boyuta ulaşacaktır. Ailenin huzuru bozulmaya başladıkça sır perdeleri ardına gömülmüş bazı gerçekler de ortaya çıkacaktır.The Killing of a Sacred Deer oyuncuları arasında üç isim dikkat çekiyor. Aile babası Steven Murphy karakterini ünlü aktör Colin Farrell canlandırıyor. Yönetmenin önceki filmi The Lobster’da izlediğimiz oyuncuyu In Bruges, Phone Booth, Total Recall, Minority Report gibi filmlerin yanı sıra True Detective dizisinin ikinci sezonundan hatırlıyoruz. Sinema tarihinin en özel isimlerinden biri olan Nicole Kidman’ı da Anna Murphy rolünde görmekteyiz. Kendisi ek olarak son dönemin beğenilen projelerinden Big Little Lies dizisinde izleme fırsatı bulmuştuk. Christopher Nolan’ın Dunkirk filminde yer verdiği Barry Keoghan ise filmde Martin karakterine can veriyor.

Buna Göz Atın:  Justice League (Adalet Birliği) Film Konusu ve Oyuncuları (2017)

The Killing of a Sacred Deer Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Yorgos Lanthimos
Film Türü: Drama, Gizem
Diğer Oyuncular: Alicia Silverstone, Raffey Cassidy, Bill Camp, Sunny Suljic
IMDB: 8.0 (Puan değişebilir.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply