The Shape of Water Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri 31 Ağustos 2017 tarihinde Venice Uluslararası Film Festivali’nde yapılmıştır. Sonrasında Telluride, Toronto, Rio de Janerio gibi festivallerde gösterime devam edilen The Shape of Water konusu ve türü incelediğinde macera, fantastizm ve drama ögelerinin belli bir hikaye doğrultusunda işlendiği bir yapımdır. Ülkemizdeki vizyon tarihi 16 Şubat 2018 olarak açıklanmıştır. Filmin toplam süresi 1 saat 59 dakikadır.

The Shape of Water yönetmen koltuğunda The Strain dizisinin yaratıcısı, korku ve fantastik edebiyat yazarı Guillermo del Toro oturuyor. Senaristlik görevini ise Del Toro’ya yardımcı olarak Game of Thrones’un yapımcı kadrosunda yer almış olan Vanessa Taylor üstleniyor. Yapımcılar arasında J. Miles Dale (Carrie), David Greenbaum (Kill Bill), Matthew Greenfield (The Good Girl) gibi isimler isimler bulunmaktadır.

The Shape of Water Film Konusu ve Oyuncuları

Filmin konusu soğuk savaş döneminin yaşandığı dönemde Amerika’da geçmektedir. Yüksek gizliliğe sahip bir devlet laboratuvarında çalışan Elisa Esposito’nun hayatı, kendisiyle birlikte çalışan meslektaşı Zelda’nın sınıflandırılmış bir deney sonucunda ortaya çıkan korkutucu keşif sonucunda tamamen değişecektir. Suda yaşayan ve insana benzeyen yeni bir yaşam formu ortaya çıkmıştır. Elisa ve yaratık arasında farklı bir bağ oluşacaktır.The Shape of Water oyuncuları kimlerdir? Filmin başrolünde Elisa karakteriyle karşımıza çıkan Sally Hawkins bulunuyor. Kendisini Maudie, Blue Jasmine, Submarine filmlerinden hatırlıyoruz. Zelda karakterini canlandıran Octavia Spencer’ı da Hidden Figures, Small Town Crime, The Help filmlerinde izlemiştik. Strickland karakteriyle usta aktör Michael Shannon’ı görmekteyiz. Boardwalk Empire dizisiyle yükselen oyuncu, Man of Steel ve Nocturnal Animals performanslarıyla da hatırlanıyor. Amphibian Man rolünde ise Doug Jones var. Kendisi Hellboy, Pan’s Labyrinth, Star Trek: Discovery ve birçok farklı yapımda fantastik karakterlere can vermişti. Filmde öne çıkan diğer iki oyuncu Richard Jenkins (Jack Reacher) ve Michael Stuhlbarg (Fargo).

Buna Göz Atın:  I, Tonya Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Guillermo del Toro
Film Türü: Fantastik, Drama, Macera
Vizyon Tarihi: 18 Şubat 2017
IMDB: 7.5 (Puan değişebilir.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply