The Square Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Ön gösterimi 20 Mayıs 2017 tarihinde Cannes film festivalinde gerçekleştirilen, ülkemizde ise vizyona 3 Kasım 2017 tarihinde girecek olan The Square konusu bakımından komedi ve drama ögelerini içinde barındırıyor. Filmin toplam gösterim süresi 2 saat 22 dakikadır. Film, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye başta olmak üzere birçok etkinlikten ödüllerle dönmeyi şimdiden başarmıştır.

The Square filminin yönetmenliğini İsveçli senarist ve yönetmen Ruben Östlund üstleniyor. Kendisi daha önce Turist, Play, De ofrivilliga gibi filmlerin sorumlusu olarak görev almıştı. Filmin yapımcı kadrosunda ağırlıklı olarak İskandinav kökenli isimler yer almaktadır.

The Square Film Konusu ve Oyuncuları

Christian ismindeki karakterin bir röportaj gerçekleştirdikten sonra çığlık çığlığa bağıran bir kadına yardıma gitmesi, sonrasında ise Christian’ın cüzdan ve cep telefonunun çalınmasıyla gelişen olaylar silsilesi sonucunda ortaya çıkan “önyargılar” sorunsalı filmde metaforlarla işleniyor. Ortaya çıkan ise sanat, özgürlük, düşünce gibi konulardaki ikilemler oluyor.


The Square oyuncuları kimlerdir? Christian karakterini Danimarkalı aktör Claes Bang canlandırıyor. Kendisi daha önce İsveç-Danimarka ortak yapımı polisiye drama Bron/Broen dizisinde rol almıştı. Anne karakterine ise son dönemin yükselen ismi Elizabeth Moss can veriyor. Emmy ödülü alan The Handmaid’s Tale dizisiyle zirveye çıkan Moss, suç draması Top of the Lake dizisinde de rol almıştı. Kendisi asıl olarak Mad Men dizisiyle tanınmaktadır. HBO’nun unutulmaz serisi The Wire’da izlediğimiz Dominic West de film kadrosunda yer alıyor. Julian karakterini canlandıran usta oyuncuyu son olarak The Affair dizisinde izleme fırsatı bulmuştuk. Son olarak Oleg rolünde Terry Notary’i görmekteyiz.

Yönetmen-Yazar: Ruben Östlund
Film Türü: Drama, Komedi
Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2017
IMDB: 7.8

Buna Göz Atın:  LGBT Temalı İzlenesi Film Önerileri - Özel Liste
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply