Thelma Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Prömiyeri 20 Ağustos 2017 tarihinde Norveç Film Festivalinde gerçekleştirilen Thelma konusu incelendiğinde gizem ve drama türlerinde bir yapımdır. Avrupa ve Dünya’nın önde gelen film etkinliklerinde gösterimi devam etmiştir. Ülkemizde vizyona girmesiyle ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Toplam gösterim süresi 1 saat 56 dakikadır.

Filmi yazıp yöneten kişi Joachim Trier’dir. Reprise, Oslo, Louder Than Bombs filmleriyle tanınan yönetmene senaryoda Eskil Vogt eşlik ediyor. Önceki projelerde Joachim Trier ile birlikte çalışan Vogt’u da Blind filmiyle tanıyoruz. Kendisi Blind’i yazıp yöneten isimdi. Filmin yapımcı kadrosunda İskandinav sinemasında tanınan Norveç, Danimarka ve İsveç asıllı yöneticiler yer almaktadır.

Thelma Konusu ve Oyuncuları

Utangaç bir öğrenci olan Thelma, Norveç’teki dindar ailesini Oslo’daki bir üniversitede okumak için terk eder. Kütüphanede çalışırken çok şiddetli olan ve aniden gelişen bir nöbet geçirir. Sonrasında da güzel bir öğrenci olan Anja’ya karşı çok samimi hisler duymaya başlar. Dönem devam ediyor iken Anja’ya karşı hissettiği çok derin duygular ile daha fazla sayıda nöbetler geçirir. Bu nöbetlerin açıklanamayan, doğaüstü yeteneklerin belirtilerinden biri olduğu açık bir şekilde görülür. Artık geçmişindeki trajik sırları ve sahip olduğu gücün feci sonuçlarıyla iç içe kalır.Thelma film oyuncuları kimlerdir? Başroldeki karaktere Eili Harboe hayat veriyor. Kendisinin en ciddi beyazperde deneyimi olduğu söylenebilir. Oyuncu kadrosunda öne çıkan diğer isimler ise Ellen Dorrit Petersen (Blind), Henrik Rafaelsen (Blind) ve Kaya Wilkins.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Joachim Trier
Film Türü: Gizem, Drama
Diğer Oyuncular: Lars Berge, Vanessa Borgli, Camilla Belsvik, Ludvig Algeback
IMDB: 7.5 (Puan değişebilir.)

Buna Göz Atın:  Under the Eiffel Tower Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply