Wind River Film Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk gösterimi 21 Ocak 2017’de prestijli bir etkinlik olan Sundance Film Festivalinde gerçekleştirilen, Jeremy Renner ve Elizabeth Olsen’in başrollerinde yer aldığı Wind River konusu ve kurgusu incelendiğinde suç türünde bir dramadır. Cannes, Karlovy Vary, Seattle gibi film festivallerine katılan yapımın ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında bilgi bulunmamaktadır. Yapımın toplam süresi 1 saat 47 dakikadır. Türkçe’ye Kardaki İzler olarak çevrilmiştir.

Filmin senaristi ve yönetmeni Taylor Sheridan’dır. Aktör olarak dizi ve filmlerde aktif olarak rol almaya devam eden Sheridan, daha önce Sicario ve Hell or High Water gibi ses getirmeyi başaran filmlerin yazarlığını üstlenmişti. Yapımcı kadrosunda Peter Berg (Lone Survivor), Nicolas Chartier (Dallas Buyers Club), Brahim Chioua (Blue is the Warmest Color), Erica Lee (John Wick), Vincent Maraval (City of God), Deepak Nayar (Sense8), Robert Jones (The Usual Suspects) gibi önemli isimler öne çıkıyor.

Wind River Konusu ve Oyuncuları

ABD’nin Iowa bölgesinde bulunan Wind River adındaki kızılderili kasabasında bir cinayet işlenmiştir. Çıplak ayaklarıyla karlı arazide uzun bir süre koştuktan sonra öldüğü düşünülen Natalie ismindeki genç kızın ölümü kasabayı sarsar. Natalie’nin cansız bedenini bulan kişi Cory Lambert’tır. Kendisi kasaba ve çevresinde vahşi hayvanların izini takip eden, vahşi yaşam servisi hizmeti veren bir avcıdır. Lambert daha sonrasında polis merkezine haber verir, polis merkezi de vakanın çözümü için FBI’ı devreye sokar. FBI adına kasabaya çaylak bir ajan olan Jane Banner gelir. Natalie’nin katilini bulabilmek için Lambert ve Banner birlikte çalışacaktır.Wind River oyuncuları kimlerdir? Kardaki İzler filminde başrolde Jeremy Renner ve Elizabeth Olsen var. İki başarılı oyuncuyu Marvel Sinematik Evreninde, Avengers kadrosundan tanımaktayız. Polis amiri Ben karakterine ise Graham Greene can veriyor. Kendisini kızılderili temalı birçok dizi ve filmde izlemiştik.

Buna Göz Atın:  The Florida Project Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Editör Yorumu: Bazı filmler vardır, sizi sinematografik detaylarıyla içine çeker. Wind River da böyle bir yapım. Amerika’nın unutulmuş sayılabilecek bembeyaz bir cehennemi andıran bölgesinde gerçekleşen cinayet, ve bu cinayeti çözmeye çalışan bir ajan, bir de avcı. Jeremy Renner’ın taş gibi oyunculuğu göz doldururken, acılar okyanusunda yüzüp hatta bütün suyu yutmuş bir adamın duygusal ketleri Renner tarafından muhteşem işlenmiş. Elizabeth Olsen ise beklentilerimin üzerinde bir performans göstermiş. Çaylak ajanın zorluklar karşısında ne yapacağını bilememesi, ancak vakanın çözülebilmesi için cesaretini ortaya koyabilmesi de güzel anlatılmış. Filmin sonunda, favori aktörler listemde üst sıralarda bulunan Jon Bernthal’u kısa süreliğine de olsa gördük. Şahsen filmin kadrosunda Bernthal’un olduğunu bilmiyordum, son kısımda hoş bir sürpriz oldu.

Kardaki İzler Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Taylor Sheridan
Film Türü: Suç, Drama, Gizem
Diğer Oyuncular: Kelsey Asbille, Julia Jones, Teo Briones, Tantoo Cardinal
IMDB: 7.8

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply