Wonder Woman Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Marvel karşısında pek de parlak bir süreç yaşayamayan DC’nin yeni umudu Wonder Woman oldu. Sinematik evren içerisindeki önemli bir karakter olan WW’nin solo filmi beyazperde üzerinde başarıyı yakalarken, WW için eleştirmenler tarafından ‘DC’nin kurtarıcısı’ yorumları yapılmaya başlanmıştı bile. Bu karakteri Justice League içinde izlemek ayrı bir keyif olacak, bu konuda şüphe yok… Wonder Woman konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

jl

Film ilk olarak 15 Mayıs 2017 tarihinde Çin’de gösterime girdi. Daha sonrasında 25 Mayıs tarihinde Amerika’da premieri yapıldı. Ülkemizdeki gösterimi ise 2 Haziran tarihini buldu. Filmin toplam gösterim süresi 2 saat 21 dakikadır.

Yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Kendisi daha önce Charlize Theron’lu Monster filminin yönetmenliğini üstlenmişti. İşin senaryo kısmı da sağlama alınmış. Zack Snyder (Batman v Superman), Allan Heinberg (Grey’s Anatomy) ve Jason Fuchs (Ice Age: 4) gibi önemli isimleri bir arada görmekteyiz.

Wonder Woman Konusu

Film öncelikle WW’nin Bruce Wayne tarafından gönderilen kargoyu almasıyla başlıyor. Kargonun içinde WW ve arkadaşlarının o meşhur fotoğrafı var. Daha sonrasında bu fotoğrafa bakıp iç geçiren Diana’nın hikayesini izlemeye başlıyoruz. Bir nevi flasback diyebiliriz, filmin %95’ini oluşturan devasa bir flasback.

Amazon halkının tek çocuğu olan küçük Diana oldukça meraklı bir kız. Şimdiden savaşmayı öğrenmek istiyor. Annesi kraliçe Hippolyta ise Diana’nın dövüşmeyi öğrenmesine karşı. Onun çocukluğunu yaşamasını istiyor. General Antiope’nun ise Diana hakkında daha farklı düşünceleri var. Onu eğiterek büyük savaşa hazır olmasını istiyor. Bu arada Antiope Hippolyta’nın kız kardeşi, dolasıyla Diana’nın da teyzesi. Zeus tarafından mağlup edilen Ares’in bir gün mutlaka geri geleceğini düşünen Antiope, bu konuda en ciddi kuşkulara sahip olan Amazon kadını. Tabii Ares’in karşısında durabilecek tek savaşçı da Diana olacak.

wonder woman

Zaman geçtikçe büyüyen Diana’nın dövüş becerileri bir hayli gelişiyor. Bir gün Dünya ve Amazon dünyasının çizgileri birbirine karışıyor. Almanlardan kaçan İngiliz casusu Steve Trevor yüzünden Amazonlarda bir savaş meydana geliyor. İki tarafın birbirleriyle mücadelesi kanlı bitiyor. Steve Trevor’ın dünyadaki savaş hakkında anlattıklarını düşünen Diana dünyaya gitme ve savaşı sona erdirme kararı alıyor. Savaşın ana kaynağı ise Diana’ya göre Ares…

Buna Göz Atın:  I, Tonya Film Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

ww

Steve Trevor’ın topladığı ekiple birleşen WW, savaşın merkezine giderek Alman rütbelisi Ludendorff ve Dr. Poison olarak ortamlara nam salan Dr. Maru’nun peşine düşüyor. Wonder Woman olarak bu ölümcül ikiliyi durdurması ve Ares ile yüzleşmesi gerekiyor.

Wonder Woman OyuncularıDiana (Gal Gadot): Doğal olarak filmin merkezindeki karakter. Dünyaya gelerek savaşı sonlandırmak hedefinde. Bu yolda karşısında Ares’i buluyor. Karakteri Batman v Superman ile çok daha iyi tanımaya başladığımız güzel oyuncu Gal Gadot canlandırıyor.

Steve Trevor (Chris Pine): Alman ordusuna sızmış bir İngiliz casusu. WW ile tanıştıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Karaktere Chris Pine can veriyor. Kendisini Star Trek serilerinden anımsıyoruz. Ayrıca Hell or High Water filmindeki performansı dikkat çekiciydi.

Dr. Maru (Elana Anaya): Savaşın seyrini değiştirebilecek bir kadın Dr. Maru. Çalışmalarından dolayı kendisine Dr. Poison deniliyor. Ludendorff ile birlikte hareket ediyor. Karakteri Elana Anaya canlandırıyor. Kendisini Pedro Almodovar filmlerinde izlemiştik.

Ludendorff (Danny Huston): Dr. Maru’yu kendisi için çalışmaya ikna etmiş bir sosyopat. Savaşın seyrini değiştirme arzusunun nelere sebep olacağını pek de önemli değil. Ludendorff karakterini Wolverine filmlerinden tanıdığımız Danny Huston canlandırıyor.

Sir Patrick (David Thewlis): İngiliz kanadının önemli bürokratlarından. Steve ve Diana’nın savaşı durdurmak için yapacakları hamleye izin veriyor. Ancak kendisi bundan çok daha fazlası.

Wonder Woman Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Patty Jenkins, Allan Heinberg, Zack Snyder
Film Türü: Aksiyon, Macera, Savaş
Diğer Oyuncular: Connie Nielsen, Robin Wright, Said Taghmaoui, Ewen Bremner
IMDB: 8.2 (Değişebilir)

Wonder Woman film konusu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca DC dizileri üzerine bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak DC dizilerine göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply