Marvel’s Agent Carter Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Amerikan ABC kanalı tarafından 6 Haziran 2015 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan dizi toplam iki sürdü. Marvel sinematik evrenine ait olan Agent Carter konusu hakkında bilgiler vermeden önce dizinin yönetmen ve yazar kadrosundan bahsedelim.

Dizinin yaratıcıları Christopher Markus ve Stephen McFeely. İki ismi de Captain America ve Thor filmlerinin senaryosunda imzası bulunuyor. Ayrıca Avengers: Infinity War filminde yine senarist olarak görev alacaklar. Diğer dikkat çeken isimler arasında Jack Kirby ve bir efsane haline gelmiş olan Stan Lee bulunuyor. Dizinin ikinci sezon sonrasında iptal edilmesi hayranlarını bir hayli üzmüştü. ABC tarafından dizinin iptal gerekçesi olarak giderek azalan reytingler ve yüksek maliyet gösterilmişti. Sosyal medyada Agent Carter’ın farklı bir kanalda devam edebileceği hakkında söylentiler çıkmış olsa da, şimdilik bu ihtimalin gerçekleşmesi çok zor.

agent carter konusu hayley

Agent Carter Konusu

Peggy Carter, hayatının aşkı olan Steve Rogers’ı kaybetmenin acısını yaşamaktadır. Savaş sonrasında SSR adındaki bir devlet kurumunda çalışmaya başlar. SSR’nın görevi Amerika’da meydana gelen saldırıları önlemek, gerçekleşen saldırılar sonrasında failleri yakalamaktır. 1946 yılların Amerika’sında kadınların kariyer sahibi olması yadırganan bir durumdur, SSR ajanı Peggy Carter da kurum içinde bir kadın olduğu için hor görülür. Kendisine saygı duyulmaması Peggy’yi sinirlendirir, ancak ülkede tam anlamıyla bir erkek hegomanyası bulunmaktadır. 

Ülkenin teknoloji ve silah sektörlerindeki lider şirketi Stark Endüstrileri’ne devlet tarafından operasyon yapılır. Bunun nedeni Howard Stark’ın düşman örgüt ve ülkelere silah satmasıdır. Stark hakkında arama kararı çıkarılır, ancak Howard Stark suçunu kabul etmez ve kayıplara karışır. Suçsuzluğunu kanıtlamak isteyen Howard Stark için tek umudu eski arkadaşı Peggy Carter olacaktır. Yaveri Jarvis’i onu ikna etmesi için görevlendirecektir.

Editör: Agent Carter konusu itibariyle Captain America: First Avenger filminin sonrasında gelişen olayları anlatıyor. Zaten dizi içinde birçok Kaptan America göndermesi mevcut. Tony Stark’ın babası Howard Stark’ın aslında oğlundan farklı birisi olmadığını da görebilirsiniz. 🙂 Eğer Marvel film ve dizileri arasında bağlantı kurarak sinematik evrene dahil olmak istiyorsanız bu diziden başlangıcı gerçekleştirebilirsiniz. SSR’dan sonra kurulacak olan Shield’ı anlatan diziyle ilgili yazımıza Agents of Shield içeriğinden ulaşabilirsiniz. 

Agent Carter Oyuncuları

Peggy Carter (Hayley Atwell)

peggy carter

Kendi kariyerini tehlikeye atarak yargılanmak pahasına eski dostu Howard’a yardım etme kararı alan Peggy, Stark endüstrilerine ait olan silahların kimler tarafından çalındığını öğrenebilmek için kendi operasyonlarını yürütmeye başlar.

Buna Göz Atın:  Snowpiercer Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Captain America: First Avenger filminde karşımıza çıkan Hayley Atwell, daha sonrasında Winter Soldier, Age of Ultron ve Ant-Man filmlerinde rol almıştı.

Edwin Jarvis (James D’Arcy)

edwin jarvis

Howard Stark’ın en güvendiği kişi olan Jarvis, kendisine verilen görevi yerine getirerek ajan Peggy Carter’a yardımcı olacaktır.

Oyuncuyu daha önce Cloud Atlas ve Broadchurch gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Daniel Sousa (Enver Gjokaj)

agent carter konusu enver

Bir bacağı sakat olan ajan Sousa’nın operasyonlara katılması için bu durumu engel değildir. SSR içinde Peggy’ye en çok desten çıkan kişi durumundadır.

Daniel Sousa ismini birçok yabancı diziden hatırlayabilirsiniz. Oyuncunun yer aldığı roller genellikle konuk oyuncu statüsünde bulunuyor. Ancak Extant ve Hollywood Hitmen gibi dizilerde uzun soluklu olarak yer alıyor.

Agent Carter Diğer Bilgiler

Yönetmen-YazarChris Markus, Stephen McFeely
Dizi Türü: Aksiyon, Polisiye, Bilim Kurgu, Suç
Diğer Oyuncular: Chad Micheal Murray, Wynn Everett, Reggie Austin, Bridget Regan
IMDB: 8.0

Editör Puanı: 8.0

Agent Carter dizi konusu üzerine belirtmek istediklerinizi yorum bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply