Agents of Shield Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Amerikan ABC kanalında yayınlanmaya devam eden Agents of Shield konusu olarak Marvel sinematik evrenine bağlanıyor. MCU filmlerinden Avengers, Captain America, Thor gibi yapımlarda eksik kalan noktaları dizide ayrıntılı olarak izleyebiliyoruz.

Avengers ekibini toplayan Nick Fury Shield müdürlüğünü Phil Coulson’a devrediyor. Avengers filminde Loki tarafından öldürülen Coulson’ın nasıl hayatta kaldığı sorularına da cevap veriliyor. Dizinin yazar ve yönetmen kadrosunda MCU filmleri kadrosunda bulunan üç isim dikkat çekiyor. Jed ve Joss Whedon kardeşler ve Jack Kirby. Dizinin şu an dördüncü sezonu yayınlanmakta, ancak reytinglerin düşmeye başlaması dizinin kaderini Agent Carter’ın durumuna getirebilir. Bu yüzden dördüncü sezonda “Ghost Rider” hamlesi geldi, fakat karakteri dizide uzun soluklu olarak göremedik. Bunun nedeni “yüksek maliyet” olarak açıklandı. Dizide Inhuman konusu işlenmeye devam ediyor.

agents of shield team

Agents of Shield Konusu

Phil Coulson Shield ekibinde aktif görevine devam etmektedir. Operasyonlarını yönetirken bir yandan da geçmişine ait izlere ulaşmaya çalışmaktadır. Nick Fury’nin özel talimatıyla kendisine bir Quinjet verilir. Yönetilen operasyonların merkezi olarak bu uçak kullanılmaktadır. Coulson, Loki tarafından öldürüldüğünü ve nasıl hayatta kaldığını öğrenecektir. Bu sırada Shield’a bir darbe düzenlenir. (Winter Soldier filmi) Shield’ın içine sızarak yıllarca kendilerini gizlemeyi başaran Hydra üyeleri kanlı eylemler yapar. Onları durdurmak Coulson ve ekibine düşecektir, ancak ekibin içinde hiç umulmadık bir şekilde bir Hydra üyesi çıkacaktır.

Agents of shield konusu hakkında bilgi verirken ilk sezondan bahsettik. İlerleyen sezonlarda Hydra bağlantılı işlenmeye devam ederken, bu sefer de Kree ırkı hakkında bilgiler edinmeye başlıyoruz. Dünyada ortaya çıkan Inhuman (Nainsan) türü keşfediliyor. Bu türdeki kişilerin birbirinden farklı üstün güçleri var. Beklenildiği gibi Skye’ın bir Inhuman olduğu ortaya çıkıyor.

Dizide Agents of Shield konusu olarak birçok MCU filmiyle paralel ilerliyor. Avengers: Age of Ultron filminin izleri ve Sokovia antlaşması gibi detayları dizide görüyoruz.

Agents of Shield Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda Clark Gregg, Ming-Na Wen ve Chloe Bennet gibi dikkat çeken isimler bulunuyor. Oyuncu kadrosunu inceleyelim.

Phil Coulson (Clark Gregg)

agents of shield konusu coulson

Nick Fury’nin en güvendiği ajanı olan Coulson, ölümden geri gelişini bir amaca bağlar. Bu amaç dünyayı her türlü tehlikeden koruyabilmek olacaktır.

Oyuncuyu Iron-Man 1 ve 2, Thor, The Avengers filmlerinde aynı karakterle hatırlıyoruz.

Buna Göz Atın:  Frequency Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

Melinda May (Ming-Na Wen)

agents of shield konusu may

Shield ekibinin en ölümcül ajanlarından biri olan May, kendisine takılan “Süvari” lakabıyla tanınıyor. Coulson’ın gözü kapalı güvendiği bir isim.

Ming-Na Wen’in rol aldığı bazı diziler: Two and A Half Man, Eureka, SGU Stargate Universe.

Daisy Skye -Quake- Johnson (Chloe Bennet)

agents of shield daisy skye

İllegal yolları tercih ederek bir hacker grubunun içinde yer alan Skye, Phil Coulson tarafından yakalanır. Coulson ona güvenir ve Skye’dan bir Shield ajanı doğmasını sağlar. Ancak Skye çok daha fazlasıdır.

Chloe Bennet’ın kariyerindeki en önemli dizi Agent of Shield olmuştur. Önceden Nashville dizisinde rol almıştı.

Grant Ward (Brett Dalton)

agents of shield konusu ward hydra

Shield ekibinde yer alan Grant Ward yürütülen tüm operasyonlarda aktif olarak görev alıyor. Aynı Skye gibi Ward da bundan çok daha fazlası olacaktır.

Brett Dalton birkaç dizide konuk oyuncu olarak rol aldı, bu dizi ile kariyerinin en büyük çıkışını gerçekleştirdi.

Leo Fitz (Iain De Caestecker)

agents of shield konusu fitz

Leo Fitz Shield ekibinin genç ve zeki bilim adamıdır. Jemma Simmons ile olan yakın arkadaşlığı ve kriz anında ürettiği çözümler sayesinde ekibe büyük yarar sağlar.

Agents of Shield oyuncuları arasında yer alan Iain De Caestecker, bazı film ve dizilerde rol almasına karşın tanınmış bir isim değildi. Şu anda önemli bir hayran kitlesi var.

Jemma Simmons (Elizabeth Henstridge)

agents of shield jemma

Ekibin Fitz’le beraber bilim ve teknoloji yönündeki yükünü sırtlayan Jemma oldukça zeki bir kadındır. Fitz gibi ekibe büyük fayda sağlamaktadır.

Alphonso ‘Mack’ Mackenzie (Henry Simmons)

agents of shield konusu mack

Takıma sonradan katılan Mack, takımın kas gücü olarak ön plana çıkıyor. NYPD Blue ve Ravenswood gibi dizilerde rol almıştır.

Robbie Reyes ‘Ghost Rider’ (Gabriel Luna)

agents of shield ghost rider

İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Robbie Reyes, kendi deyimiyle şeytanla bir anlaşma yapar. Ghost Rider sayesinde intikamını almaya başlayacaktır.

Ghost Rider gibi heyecan verici bir Marvel karakterini dizide sadece 8 bölümde görebildik. Karaktere can veren isim olan Gabriel Luna’yı Wicked City ve True Detective (3 bölüm) dizilerinde görmüştük.

Agents of Shield Diğer Bilgiler

Yönetmen: Joss-Jed Whedon
Dizi Türü: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu
Diğer Oyuncular: Nick Blood, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, John Hannah, Ruth Negga
IMDB: 7.5

Editör Puanı: 8.0

Agents of Shield dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply