Alias Grace Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

HBO ile birlikte dizi evrenin zirvesinde bulunan Netflix bu sefer bir biyografi projesiyle karşımıza çıkıyor. 1996 yılında Margaret Atwood tarafından yazılan aynı isimli romandan uyarlanan Alias Grace konusu bakımından drama, gerilim ve suç türlerinde bir dizidir. Mini-dizi olarak düşünülen projenin sezonu toplam 6 bölümden oluşacak. Dizinin ilk bölümü 25 Eylül 2017 tarihinde Kanada kanalı CBC üzerinde gösterilmişti. Netflix ise 3 Ekim 2017’de yayın kararı almıştı.

Dizinin Margaret Atwood’un romanından uyarlandığını belirtmiştik. Atwood ayrıca Emmy ödüllü The Handmaid’s Tale dizisinin uyarlandığı romanın da yazarıdır. Uyarlamanın senarist sorumlusu ise Sarah Polley’dir. Kendisi 2010 yılında kadar birçok film ve dizide rol almış, daha sonrasında oyunculuğu bıraktığını açıklamıştı. Artık senarist, yapımcı ve yönetmen olarak kariyerine devam ediyor. Dizinin altı bölümünde yönetmenlik görevini ise Mary Harron üstlenmiştir.

Alias Grace yapımcı kadrosunda ise şu isimler yer almaktadır:

  • Marla Boltman
  • D.J. Carson (Aftermath, Killjoys)
  • Noreen Halpern (Haven)
  • Lori A. Waters (A History of Violence, Eastern Promises)

Alias Grace Konusu ve Oyuncuları

Dizinin konusunu Kanada’da yaşayan İrlandalı bir göçmen olan Grace Marks oluşturuyor. Kendisi 1843 yılında Kinnear çiftliğinde çalışırken patronu Thomas Kinnear ve onun kahyası Nancy Montgomery’i soğukkanlı bir şekilde öldürmüş, daha sonrasında cinayet suçlamasıyla mahkum edilmiştir. O dönemlerde kadın bir katilin ortaya çıkması sonucu Kanada’da Grace Marks’ın büyük bir şöhret elde ettiği bilinmektedir. Bir grup insan Grace’in masum olduğunu savunurken, bazıları da kesin olarak suçlu olduğunu düşünmektedir. Dizide Grace’in cinayetleri neden işlediği anlatılacaktır.Alias Grace oyuncuları arasında başrolde Sarah Gadon bulunuyor. Kendisini 11.22.63, Dracula Untold, Being Erica, The Border gibi film ve dizilerde izlemiştik. Nancy Montgomery rolünde ise Anna Paquin var. True Blood’dan hatırladığımız güzel oyuncu Bellevue dizisinde de yer almıştı. Dr. Simon Jordan karakterini ise Kingsman serisinden tanıdığımız Edward Holcroft canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  The Order Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Chuck dizisinin fenomen ismi Zachary Levi, Houdini and Doyle’dan Rebecca Liddiard, Game of Thrones’tan Kerr Logan, Repuclic of Doyle’dan Paul Gross da dizide yer alan diğer oyunculardır.

Alias Grace Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Mary Harron, Sarah Polley
Dizi Türü: Biyografi, Suç, Drama, Gerilim
Kanal: Netflix
IMDB: 8.1 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Alias Grace dizi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir gibi sorulara cevap verdik. Netflix dizilerini takip etmek istiyorsanız buraya tıklayarak Netflix yapımı dizilerin tanıtımlarına göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply