Almost Human Dizi Konusu ve Oyuncuları (2013) – Tanıtım

0

İlk bölümü 11 Ağustos 2013 tarihinde FOX tarafından izleyiciyle buluşturulan Almost Human konusu incelediğinde bilim-kurgu temalı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonu 13 bölüm süren dizinin ikinci sezonuna onay çıkmamıştı. Dizinin maliyet bakımından kanalı zorladığı ve reytinglerin istenilen seviyede olmadığı açıklanmıştı. Böylece Almost Human 2013-2014 sezonunun iptal edilen dizileri arasına girmiş oldu.

Dizinin yaratıcısı J.H. Wyman. 1998 yılına kadar aktör olarak dizi ve filmlerde rol alan Wyman, 1999 yılından itibaren kamera arkasındaki görevine başladı. Fringe gibi önemli bir projede yapımcı olarak yer almıştı. Wyman’a senaryoda Princeton Kennedy (House of Cards) ve Alison Schapker (The Flash) gibi isimler yardımcı olmuştur. Dizinin yapımcı kadrosunda bir hayli önemli isimler yer almaktadır:

  • J.J. Abrams (Lost, Westworld, Person of Interest)
  • Bryan Burk (Star Trek)
  • Dieter Ismagil (Constantine, ER)
  • Kathy Lingg (11.22.63, Person of Interest)
  • Reid Shane (Fringe)
  • Vladimir Stefoff (Supernatural, Legends of Tomorrow)
  • Sarah Goldfinger (Grimm)

Almost Human Konusu ve Oyuncuları

2048 senesinde, polislerin yanında birer android polis de olması zorunludur. Söz konusu olan android polisler, eğer gerekirse polis memurları için kurşunları önüne atlamak için eğitilmişlerdir. Zaman geçtikçe yeni nesil android polisler üretilmiştir ve duygulardan tamamen yoksun olan bu androidler, polislerin ortağı olarak görev yapmaya başlamışlardır.

Teknolojinin büyük bir oranda gelişmiş olduğu ve suç örgütlerinin bu teknolojilerden yararlanıp çığırdan çıkmış olduğu bir dönemde, pusuya düşürülmüş olunan polis ekibinden sağ kurtulan isim Dedektif John Kennex, tek ayağını kaybeder. Biyonik bacak ile görevine başlayan John, eski nesil, duygusal insanımsı android polis olan Dorian ile çalışmaya başlar. Zamanla da aralarında güzel bir dostluk bağı oluşur.Almost Human oyuncuları arasında tanıdık isimler yer alıyor. Dedektif John Kennex karakterini Dredd, Star Trek gibi filmlerde izlediğimiz Karl Urban canlandırıyor. Fakat biz kendisini Lord of the Rings’in Eomer’i olarak hatırlıyoruz, öyle hatırlamaya da devam edeceğiz. Dizideki bir diğer oyuncu ise Michael Ealy. Flashforward ve The Following’te seyrettiğimiz oyuncuyu dizide Android polis Dorian olarak görüyoruz.

Parenthood, The Path gibi dizilerde rol almış olan Minka Kelly dizide Dedektif Valerie Stahl karakterine can veriyor. Karayip Korsanları serisiyle ünlenen Mackenzie Crook ise Rudy Lom rolünde. Kendisini Almost Human öncesinde Game of Thrones’ta da izlemiştik.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: J.H. Wyman
Dizi Türü: Bilim-Kurgu, Aksiyon
Diğer Oyuncular: Michael Irby, Lili Taylor, Darren E. Scott, Garfield Wilson
IMDB: 8.1

Almost Human dizi konusu nedir sorusunu yanıtlamış olduk. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosuna göz attık. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply