American Gods Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Son dönemin büyük bir merakla beklenen projesi American Gods, Starz tarafından 30 Nisan 2017’de yayınlanan pilot bölümüyle ekranlardaki yerini aldı. Neil Gaiman’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşacak. Her bir bölümün ortalama gösterim süresi 60 dakikadır.

american gods

Dizinin yaratıcıları arasında Bryan Fuller ve Micheal Green yer alıyor. Fuller’ı Dead Like Me, Heroes, Hannibal gibi yapımlardan tanıyoruz. Green ise Logan ve Green Lantern filmlerinde senarist olarak görev almıştı. Yapımcılara kısaca göz atarsak:

 • Dauri Chase (Big Love, Rescue Me)
 • David Coatsworth (Underworld, Ender’s Game)
 • Danny Fredericks (Hannibal, Suits)
 • Loretta Ramos (Hannibal)
 • Adam Kane (UnREAL, Being Human)
 • Mark O’Neill (The Incredible Hulk)

American Gods Konusu

American Gods konusu bakımından fantastik gerilim dalında karşımıza çıkıyor. Eski ve yeni tanrılar arasındaki ilişkilere şahit olacağız. Geçmişi karanlık bir kişi olan Shadow Moon, işlediği suçlar sebebiyle hapishanede cezasını çekmektedir. Ceza süresi normalde altı yıl olarak belirlenmiştir; fakat üç yılı doldurmasının ardından salıverilmesi uygun görülür. Bu süre zarfında eşi Laura’nın bir trafik kazasında öldüğü haberini alır. Eşinin cenazesine yetişebilmesi için hapishaneden birkaç gün erken çıkarılır. Shadow, cenaze törenine yetişmeye çalışırken uçakta oldukça tuhaf bir adamla tanışır. Mr. Wednesday adındaki bu adamın kendisinden bir isteği vardır: Onun için çalışması.

american gods

Mr. Wednesday’in teklifini geri çeviren Shadow’un başından şanssızlıklar eksik olmaz. Uçak olması gereken yere iniş yapamaz. Shadow’a aktarmayı beklemesi gerektiği söylenir. Beklemektense karayolundan devam etmeyi daha mantıklı bulur. Yolda mola verdiği bir yerde karşısına bir kez daha Mr. Wednesday çıkar. Adamdan eşinin arkadaşı Robbie’nin de öldüğü haberini alınca iyice şaşkına döner. Robbie’nin spor salonunda işe girmeyi planlıyordur, ancak bu ölümle planı tamamen bozulur. Wendesday’in teklifini kabul etmekten başka şansı kalmaz… Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bildiği dünyanın yerinde yabancı olduğu bir evren bulur.

Buna Göz Atın:  Der Pass Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

American Gods Oyuncuları

American Gods oyuncuları arasında önemli isimler bulunuyor. Oyuncu kadrosunun bir bölümü burada, diğer bir bölümünü ise alt bölümdeki Diğer Bilgiler kısmında belirteceğiz. • Shadow Moon karakterini Ricky Whittle canlandırıyor. Kendisini The 100 dizisindeki Lincoln rolüyle anımsıyoruz.
 • Mr. Wednesday karakterini ise usta aktör Ian McShane canlandırıyor. Kendisini Sexy Beast, Jon Wick, Pirates of the Caribbean gibi yapımlarda izlemiştik.
 • Laura Moon’a Emily Browning hayat veriyor. Stranded ve Legend gibi filmlerde güzel oyuncuyu izleme fırsatı bulmuştuk. Özellikle Legend filminde Tom Hardy ile olan performansı oldukça iyiydi.
 • Mad Sweeney karakterini Pablo Schreiber (Orange is the New Black)
 • Bilquis karakterini Yetide Badaki (Sequestered)
 • Media karakterini Gillian Anderson (The X Files)
 • Czernobog karakterini Peter Stormare (Prison Break)
 • Mr. World karakterini Crispin Glover (Dead Man) canlandırıyor.

American Gods Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Bryan Fuller, Michael Green
Dizi Türü: Fantastik, Gerilim, Gizem
Diğer Oyuncular: Bruce Langley, Demore Barnes, Cloris Leachman, Orlando Jones
IMDB: 8.6 (İlk puanıdır. Değişebilir.)

American Gods dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Ricky Whittle’ın önceden rol aldığı dizi The 100 hakkındaki tanıtım yazımıza göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply