American Vandal Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

İlk bölümü 15 Eylül 2017 tarihinde Netflix aracılığı ile izleyiciyle buluşturulan dizi, büyük ilgi çekti. American Vandal konusu bakımından ve adından da anlaşılacağı üzere, suç belgesellerini vandallayan bir suç komedisidir. Ayrıca sözde bir belgesel niteliği de taşımaktadır. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm ortalama 30 dakika kadar sürüyor. Komediyi barılı şekilde sunan American Vandal’ın IMDB puanı da 8,2’dir.

Dizinin yapımcılığını Seth Cohen (TripTank, Undateable, Wayne’s World 2) ve Buddy Enright (Black Jesus, Fear the Walking Dead, The Road) yapmaktadır. Dizinin yaratıcıları ve aynı zamanda senaristleri ise Dan Perrault (The Screen Junkies Show) ve Tony Yacenda (Timmy Muldoon and the Search for the Shadoweyes Bandit)’dır.

AMERICAN VANDAL KONUSU VE OYUNCULARI

American Vandal poster

Üniversite içinde bulmakta olan 27 adet araba, bir sabah, erkek cinsel organı ile süslenmiş biçimde bulunur. Bu olayı kimlerin yaptığını öğrenmek için de hemen araştırma başlatılır. İlk şüphe edilen kişi dick-drawer takma adına sahip olan Dylan Maxwell’dir ve Maxwell, saldırıları üstlenir. Fakat hala, onun suçlu olup olmadığı tartışması sürmektedir. Alt sınıflardan meraklı ve hevesli bir öğrenci, bu olay ile ilgili bir belgesel çekmeye başlar ve gerçeği araştırır.American Vandal oyuncuları arasında başrolde Jimmy Tatro yer alıyor. Dylan Maxwell karakterine hayat veriyor. Kendisi daha önce 22 Jump Street filminde rol almıştı. Gabi Granger karakterini Camille Hyde ve Sam Ecklund karakterini Griffin Gluck canlandırıyor. Hyde daha önce Power Rangers Dino Charge, Gluck ise Red Band Society’de karşımıza çıkmıştı. Dizide ayrıca Camille Ramsey (My Sister and I), Calum Worty (Lost Generation) ve Tyler Alvarez (Orange is the New Black) de yer alıyor.

American Vandal Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Dan Perrault, Tony Yacenda
Dizi Türü: Komedi
Kanal: Netflix
IMDB: 8.2 (Puan değişebilir.)

American Vandal dizi konusu ve oyuncuları üzerine çeşitli bilgiler verdik. Diziyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Eğer komedi türündeki dizileri tercih ediyorsanız buraya tıklayarak bu türdeki yabancı dizilerin tanıtımlarına ulaşabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Ackley Bridge Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply