Anne with an E Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

Şu anda dizi sektörünün en önemli dinamiğini Netflix oluşturuyor. Daredevil, 13 Reasons Why, Narcos, Sense 8, Stranger Things gibi kaliteli yapımları bizlerle buluşturan Netflix, 19 Mart 2017 tarihinde yeni bir diziyi daha görücüye çıkardı. Kanada televizyon kanalı CBC ile ortaklaşa olarak çekilen Anne with an E konusu bakımından bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonunda toplam 7 bölüm bulunuyor.

Öncelikle dizinin bir kitaptan uyarlandığını belirtelim. Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery’nin kitabından uyarlanan dizinin yaratıcısı ise Moira Walley-Beckett. Kendisi Breaking Bad, Flesh and Bone gibi dizilerin prodüksiyon ekibinde yer almıştı. Yapımcılar arasında ise şu isimleri görmekteyiz:

  • Patricia Curmi (Transporter: The Series)
  • Miranda de Pencier (Wild Roses)
  • Debra Hayward (Les Miserables)
  • Alison Owen (Shaun of the Dead, Me Before You)

Anne with an E Konusu ve Oyuncuları

1890’ler… Anne henüz küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Daha sonrasında amcası ve onun eşinin yanında kalmış, ancak amcasının da vefat etmesiyle iyice yalnızlaşmıştır. Bir süre başka ailelerin yanına verilen Anne, daha sonrasında yetimhaneye yerleştirilir. Yetimhane günleri çok da iyi geçmeyen küçük kızın yeni adresi Cuthbert ailesi olur. Marilla ve onun kardeşi Matt’in yanında kalmaya başlayan Anne, Prince Edward Island’ta yeni yaşamına başlar. Hayata sevgi dolu bakış açısı, ütopik hayal gücü ve parlak zekasıyla dikkat çeker.  • Anne Shirley karakterini Amybeth McNulty (Morgan, Clean Break)
  • Marilla Cuthbert karakterini Geraldine James (Sherlock Holmes, Utopia, The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Matthew Cuthbert karakterini R.H. Thomson (The Quarrel, Chloe) canlandırıyor.

Anne with an E Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Moira Walley-Beckett, Antonio Ranieri
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Aymeric Jett Montaz, Lucas Jade Zumann, Jonathan Holmes, Kyla Matthews
IMDB: 8.6

Buna Göz Atın:  Mad Men Dizi Konusu ve Oyuncuları (2007) - Tanıtım

Netflix dizileri arasında bulunan Anne with an E konusu hakkında bilgiler verdik. Dilerseniz diğer bir ilgi çekici dizi olan 13 Reasons Why üzerine hazırladığımız tanıtıma göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply