Apple Tree Yard Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 22 Ocak 2017 tarihinde, İngiliz BBC kanalı tarafından yayınlanan Apple Tree Yard konusu bakımından drama türünde ele alınabilecek bir mini dizidir. Tek sezonda dört bölüm olarak çıkarılması planlanmıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda; River (2 bölüm), Broadchurch (2 bölüm) gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Jessica Hobbs bulunmaktadır. Dört bölümün içinde senarist olarak bulunan kişiler ise Amanda Coe ve Louise Doughty. Yapımcı kadrosunda öne çıkan isim olarak Chris Carey’yi görmekteyiz. Apple Tree Yard dizi konusu hakkında bilgiler vermeye başlayalım, daha sonrasında oyuncu kadrosuna göz atalım.

Apple Tree Yard Konusu

Yvonne Carmiachel (Emily Watson) iki çocuk annesi evli bir kadındır. Ayrıca genetik alanında oldukça başarılı bir bilim insanıdır. Bir gün kendisine hayran olan gizemli bir adamla tanışır. Adam fazlasıyla çekici birisidir. İkili arasında yakınlaşmalar başlar ve birlikte olurlar. Birbirlerini daha fazla keşfetmek isteyen ikili sözleşerek tekrar buluşacaklardır. Hayatına yeni bir macera getiren Yvonne Carmiachel’ın bu serüveninde beklenmedik bir olay yaşanır. Uzun zamandır tanıdığı arkadaşı George Selway tarafından tecavüze uğrar. Bu saldırıdan sonra Yvonne için bir kaos başlayacaktır.

Editör: Apple Tree Yard konusu, anlayabildiğimiz kadarıyla yasak bir ilişki ve ardından gerçekleşen tecavüz olayıyla işleniyor. Diziyi izleme kararını henüz veremediğimden dolayı, dizinin konusunu yabancı kaynaklardan çevirerek yazıyorum. İzleyen arkadaşlar yorumlarıyla yardımcı olabilirler.

Apple Tree Yard Oyuncuları

apple tree yard oyunculari

Yvonne Carmiachel (Emily Watson): Dizinin merkezindeki oyuncu. Olay ve kurgu Yvonne karakteri üzerinden işleniyor. Emily Watson’ın kariyerinde çok önemli yapımlar var. İki kez Oscar’a aday gösterilen projelerin içinde yer aldığını belirtelim. Oyuncunun rol aldığı önemli filmler ise şöyle: War Horse, Breaking the Waves, The Boxer, Hilary and Jackie, Angela’s Ashes, Red Dragon ve Equilibrium.

Buna Göz Atın:  Most Dangerous Game Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Mark Costley (Ben Chaplin): Gizemli ve karizmatik yabancı rolünde. Ben Chaplin’i Chromophia, Two Weeks, Thin Red Line, Ways to Live Forever, Little Boy gibi filmlerden anımsıyoruz.

Apple Tree Yard Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jessica Hobbs
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Mark Bonnar, Steven Elder, Jack Hamilton, Assad Zaman 
IMDB: 7.1 (Giriş puanıdır. Düşmesi veya yükselmesi muhtemeldir.)

Apple Tree Yard konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply