Atlanta Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

FX tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde ekranlara getirilen Atlanta konusu incelediğinde bir komedi-drama dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmuştu. Her bir bölüm ortalama 23-26 dakikalık gösterimlerle ekrana geliyor. Dizinin ikinci sezon onayını aldığını belirtelim.

Dizinin yaratıcısı, yapımcısı ve başrol oyuncusu olarak Donald Glover’ı görüyoruz. Kendisi Childish Gambino sahne adını kullanan başaralı bir rap sanatçısıdır. Ayrıca birçok dizinin senarist kadrosunda yer almış ve bazı animasyonlarda seslendirme sanatçısı olarak görev yapmıştır. Erkek kardeşi Stephen Glover da yazar kadrosunun içerisinde bulunuyor.

Atlanta Dizi Konusu ve Oyuncuları

Earn Marks; Princeton Üniersitesi’nden atılan, saati beş dolarlık bir işte çalışan ve hayatını iyileştirebilmek için fırsat arayan biridir. Ailesiyle arası pek iyi değildir. Sevgilisiyle olan ilişkisinden doğan bir kız çocuğu vardır. Bir gün iş arkadaşı kendisine bir video klip izletir. Videodaki kişi internette popüler hale gelmeye başlayan bir rapçi olan Paper Boi’dir. Earn klibi ilk izlediğinde şaşırır; çünkü Paper Boi aslında kuzeni Alfred Miles’tır. Daha sonrasında soluğu senelerdir görüşmediği kuzeninin yanında alır. Earn’ün amacı kuzeni Alfred’in menajerliği yaparak para kazanabilmektir. Alfred ilk başlarda bu duruma sıcak bakmasa da, Earn kendisini kuzenine kabul ettirmeyi başaracaktır.


donald gloverEarn Marks (Donald Glover): Dizinin merkezindeki karakteri canlandırıyor. Donald Glover’ı birçok projeden hatırlamak mümkün. Özellikle Community dizisindeki Troy Barnes karakteriyle kendisini sevdirmeyi başarmıştı. 30 Rock’ta yapımcılık ve yazarlık görevlerini üstlenmişti. The Martians filmindeki rolünün yanı sıra, Han Solo’nun gençliğini anlatacak olan Star Wars filminde Lando Calrissian karakteriyle kendisini izleyeceğiz.


BRİAN TYREE HENRYAlfred ‘Paper Boi’ Miles (Brian Tyree Henry): Earn’ün kuzeni olan Alfred, çıkış yakalamak isteyen bir rapçidir. Paper Boi adıyla ismini duyurmayı başarmıştır. Atlanta oyuncuları arasında bulunan Brian Tyree Henry için bu dizinin, içerisinde yer aldığı en önemli proje olduğu söylenebilir. Kendisi daha önce Boardwalk Empire, The Knick, The Good Wife, This is Us, Vice Principals gibi dizilerde konuk oyuncu olarak rol almıştı.

Buna Göz Atın:  Andi Mack Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

keith stanfieldDarius (Lakeith Stanfield): Alfred’in yanında takılan bir arkadaşı. Kafası genelde dumanlı oluyor. Kimsenin düşünmediği konular hakkında ilginç yorumlar yapabiliyor. Kendisinin içinde bulunduğu yapımlara göz atarsak: Short Therm 12, The Purge: Anarchy, Selma, Live Cargo, Snowden, Miles Ahead, Memoria.


Atlanta Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Donald Glover
Dizi Türü: Komedi, Drama
Diğer Oyuncular: Zazie Beetz, Harold House Moore, Rick Holmes
IMDB: 8.6

Atlanta dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply