Atypical Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk sezonu bütün bölümleriyle birlikte Netflix’te 11 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmaya başlanan Atypical konusu bakımından komedi ve dram dallarında karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşuyor.  Jennifer Jason Leigh ve Michael Rapaport gibi tanıdık isimler dizinin başrolünde yer alıyor.

Dizinin yaratıcısı Robia Rashid. Kendisi daha önce The Goldbergs ve Bad Teacher gibi projelerde yapımcı sıfatıyla görev almıştı. Senaryo kısmında Rashid’e Dennis Saldua (Deception), Ava Tramer (The Office) ve Jon Regan (The Goldbergs) yardımcı oluyor.

Atypical

Yapımcılar arasında ise dizinin başrolü Jennifer Jason Leigh de bulunuyor. Ayrıca Seth Gordon (Sneaky Pete), Mary Rohlich (Breaking In), Joanne Toll (Better Things) yapımcı kadrosundaki diğer isimler olarak karşımıza çıkıyor.

Atypical Konusu ve Oyuncuları

18 yaşındaki lise öğrencisi Sam için hayat kolay geçmemektedir. Otizm benzeri bir tür rahatsızlığı bulunan genç Sam, bu rahatsızlığı nedeniyle çevresi tarafından tuhaf biri olarak görülmektedir. Düşünmekle konuşmak arasındaki bağlantıyı pek kuramayan Sam, insanlarla olan ilişkilerinde zorlanmakla birlikte empati algısına da uzaktadır. Penguenlere karşı bir tür takıntısı bulunur, Antartika’ya giderek penguenleri araştırmak gibi hayalleri vardır. Sam’in annesi Elsa Gardner ve babası Doug Gardner tamamen oğullarının iyiliği için mücadele eder. Kardeşi Casey ise Sam ile ilgilenmek zorunda olan bir diğer aile üyesidir.Sam: Otizmli bir genç olan bu karakteri Keir Gilchrist canlandırıyor. Daha önce United States of Tara dizisinin 36 bölümünde rol almıştı.

Elsa Gardner: Sam’in annesi rolünde. Karaktere Jennifer Jason Leigh (The Hateful Eight, The Machinist, Weeds) can veriyor.

Doug Gardner: Sam’in babasını canlandırıyor. Michael Rapaport, Prison Break ve Justified gibi dizilerde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  Revenge Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Casey Gardner: Sam’in ablası rolünde. Karakteri canlandıran Brigette Lundy Paine daha önce Margot vs. Lily isimli mini dizide yer almıştı.

Atypical Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Robia Rashid
Dizi Türü: Dram, Komedi
Diğer Oyuncular: Nik Dodani, Amy Okuda, Graham Rogers, Raul Castillo
IMDB: 8.4

Atypical dizi konusu hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply