Bad Blood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 21 Eylül 2017 tarihinde Kanada kanalı City TV üzerinde yayınlanan Bad Blood konusu bakımından suç-mafya temalı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin formatı mini-dizi olarak belirlendi ve sezon içindeki bölüm sayısının 6 adet olacağı belirtildi. Bölümler ortalama 43-50 dakika arasında değişen gösterimler ile izleyiciye sunuluyor.

Dizinin bir kitaptan uyarlandığını belirtmekte fayda var. 2015 yılında piyasaya çıkan, Antonio Nicaso ve Peter Edwards imzalı Business or Blood kitabı dizinin kaynağını oluşturuyor. Dizinin senaristleri Simon Barry ve Michael Konyves. Barry daha önce Continuum ve Van Helsing dizilerinde senarist-yapımcı sıfatıyla görev yapmıştı. Konyves ise Cliwe Owen ve Morgan Freeman’lı Last Knights filminde yazar olarak yer almıştı. Dizinin altı bölümünde yönetmenliği ise Alain Desrochers üstlenmiş.

Bad Blood Konusu

“Mafyayla etkili bir şekilde mücadele etmek istiyorsak, canavara dönüşmemeliyiz. Farkına varmalıyız ki, mafya bize benziyor.”

-Hakim Giovanni Falcone, Mafya tarafından öldürüldü.

Montreal şehri 1960’lı yıllardan beri dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir. Ticaretin konusu ise esrar, eroin ve kokaindir. Amerika’da kuzeye yakın bir bölgede yaşayanlar için Montreal bu açıdan turistlik bir bölgedir. Turistler kaliteli malları satın alırken büyük bir piyasa oluşur. Bu piyasayı bölüşmek isteyenler doğal olarak ortaya çıkar. Limanların neredeyse tamamı İrlandalı’ların elindedir. Haitililer ise sokaklardan sorumludur. Motor çeteleri ise silah kaçakçılığıyla birlikte uyuşturucunun dağıtımına bakar. Ancak bu gruplar kendi aralarında pastadan daha büyük bir pay alabilmek için savaşacaktır.

Savaşı bitiren kişi Vito Rizzuto’dur. Babasının ölümünden sonra bayrağı devralır. Politik ilişkileri ve uluslararası dostları sayesinde şehrindeki polislere ve belediye meclisine sahip olur. Uyuşturucu işindeki parçalanmış grupları bir araya toplar. Ancak her şey düşündüğü gibi gitmeyecektir. Cinayet suçundan hapse gönderilecek ve kendisinin yerine oğlu Montreal’i yönetmeye başlayacaktır.

Buna Göz Atın:  Great News Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Bad Blood Oyuncuları


Bad Blood oyuncuları arasında başrolde Anthony LaPaglia ve Kim Coates yer alıyor. Mafya patronu Vito Rizzuto’yu canlandırıyor. Kendisi daha önce Without a Trace, Riviera gibi dizilerde rol almıştı. Vito’nun satın aldığı polislerden biri olan Declan Gardiner karakterini ise Kim Coates canlandırıyor. Kendisini de Sons of Anarchy’deki sosyopat Tig rolüyle hatırlıyoruz.

Vito’nun oğlu Enrico Jr. rolünde Brett Donahue bulunuyor. Shadowhunters, Heartland gibi dizilerde izlediğimiz Maxim Roy da Bad Blood dizi kadrosunda yer almakta.

Bad Blood Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Alain Desrochers, Simon Barry, Michael Konyves
Dizi Türü: Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Tony Nappo, Paul Sorvino, Enrico Colantoni, Angela Asher
IMDB: ?

Bad Blood dizi konusu hakkında bilgiler verdik, oyuncu kadrosuna göz attık. Diziyle ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply