Baskets Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

Fargo, Taboo, Sons of Anarchy ve Legion gibi dizileri ekrana taşıyan FX kanalı tarafından ilk bölümü 21 Ocak 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan Baskets konusu bakımından bir kara-komedi ve drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrolünde Zach Galifianakis var. Sezonlardaki toplam bölüm sayısı 10 olmakla beraber, her bir bölümün ortalama gösterim süresi 30 dakikadır.

Dizinin yapımcı kadrosunda üç isim ön plana çıkıyor. Hem oyuncu hem yapımcı olarak Zach Galifianakis dizinin önemli ismi. Ayrıca Louis C.K. (Better Things, Horace and Pete, Louie) ve Jonathan Krisel (Portlandia, Man Seeking Woman) dizideki yapımcılar arasında bulunuyor.

Baskets Dizi Konusu ve Oyuncuları

Chip Baskets, Paris’in önemli bir kolejinde palyaçoluk ve tiyatro eğitimi almaktadır. Hayalleri çok büyüktür, ancak hayalleriyle gerçeğin kesiştiği noktada sıkışır kalır. Başarısız geçen eğitimi Chip’i fazlasıyla etkiler. Fakat kendisinin hayalleri bulunmaktadır, California Bakersfield’a doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukla beraber hayatı değişecektir. Peki, Chip arzuladığı yaşama ve ulaşmak istediği hayallere sahip olabilecek midir? Chip’in ayrıca Dale adında bir ikiz kardeşi olduğunu belirtelim.


zach basketsChip Baskets (Zack Galifianakis): Dizinin yapımcısı ve başrol oyuncusudur. Son dönemlerde sinema dünyasının aranan yüzlerinden biri haline gelmişti. Özellikle Hangover serisindeki performansıyla büyük bir fan kitlesine sahip oldu. Ancak kendisinin birçok yapımın içinde yer aldığını söyleyebiliriz. Sıralamak gerekirse: Into the Wild, Youth In Revolt, Due Date, Birdman, True Calling (27 bölüm), Dog Bites Man (9 bölüm).


louie andersonMrs. Baskets (Louie Anderson): Chip ve Dale’in annesi rolündedir. İkonik komedyenler arasındadır, kendisinin birçok yapımda oyuncu, senarist ve yapımcı olarak bulunduğunu hatırlatalım. Life With Louie çizgi dizisini anımsayan var mı? Şahsen çocukluğumda hatırladığım çizgi diziler arasındaydı. Oradaki çocuk karakter aslında Louie Anderson’ın haylaz çocukluğunu anlatıyordu.

Buna Göz Atın:  Dark Heart Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

martha kelly basketsMartha (Martha Kelly): Baskets oyuncuları arasında bulunan Martha Kelly, dizinin ön plana çıkan isimlerinden. Kendisinin ilk tv dizi projesi olduğunu biliyor muydunuz? Daha önce talk show’lar ile birlikte ekranlarda görünmüştü. Oyuncunun yer alacağı bir sonraki projesi Spider-Man: Homecoming filmi olacak. Büyük bir sıçrama, değil mi?


Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Zach Galifianakis, Louis C.K, Jonathan Krisel
Dizi Türü: Komedi, Drama
Diğer Oyuncular: Ernest Adams, Malia Pyles, Sabina Sciubba
IMDB: 7.4

Baskets dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply