Bates Motel Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

A&E kanalının en iddialı dizilerinden biri olan Bates Motel, ilk olarak 18 Mart 2013 tarihinde izleyici ile buluşarak büyük bir başarı etmiş ve 5 sezondur soluksuz bırakan hikayeleri ile ekranlarda var olmaya devam etmektedir. Her bir sezonun 10 bölümden oluştuğu dizinin türü ise korku, gizem ve psikolojik gerilim kategorisine giriyor. Son zamanlarda televizyondaki en ilgi çekici yapımlardan biri olan Bates Motel, Robert Bloch’un aynı isimli romanından uyarlanan bir hikayeyi işlemektedir.

Not: Robert Bloch’un kitabı ilk olarak sinemaya uyarlanmıştı. Alfred Hitchock’un Psyco filminde Norman Bates karakterini ve karakterin psikolojik yönelimlerini inceleme fırsatı bulmuştuk. Dizide ise Norman Bates’in gençlik dönemine şahit oluyoruz.

Dizinin yaratıcısı başarılı isim Anthony Cipriano (12 and Holding, The Jersey). Yapımcı kadrosunda ise Carlton Cuse (Lost, San Andreas Fayi), Kerry Ehrin (Müfettis Gadget, Friday Night Lights), Justis Greene (A History of Violence, Tron), Heather Meehan (Tron, Snakes on a Plane) ve Tucker Gates (Lost, American Dreams) gibi isimler dikkat çekiyor.

Bates Motel Konusu ve Oyuncuları

Norman ve Norma yaşadıkları trajik bir olayın ardından, yepyeni bir hayata başlayabilmek için küçük bir kasabada ev ve dizimize de adını veren bir motel satın alırlar. Artık bu kasabaya yerleşerek hayatlarını devam ettirmeye çalışan Norman ve annesi Norma’nın tek istedikleri şey ise moteli işleterek sakin bir hayat sürmektir. Fakat ne kasaba ne de yaşayacakları olaylar düşündükleri gibi olmayacaktır. Üstelik Norman’ın yerleşir yerleşmez, motelde bulunan bir halının altında gizli duran eskiz defteri bulmasıyla birlikte işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Norman Bates: Babasını kaybeden Norman, annesiyle birlikte yeni bir hayata başlamak adına White Pine Bay kasabasına gelir. Annesiyle arasında sadakate bağlı bir ilişki bulunmaktadır. Karaktere Freddie Highmore (Charlie and the Chocolate Factory) can veriyor.

Buna Göz Atın:  The Order Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Norma Bates: Her şeyin merkezinde kendisini görmek isteyen, ben merkeziyetçi bir yapıya sahip olan Norma, oğluyla birlikte yaşamına White Pine Bay kasabasında devam ediyor. Karakteri Bates Motel oyuncuları arasında bulunan Vera Farmiga (The Departed, Source Code) canlandırıyor.

Emma Decody: Rahatsızlığı nedeniyle yaşamına bir oksijen tüpünün desteğiyle devam eden Emma, Norman’ın en yakın arkadaşıdır. Norman’a karşı boş değil. Karaktere Olivia Cooke (Me and Earl and the Dying Girl) hayat veriyor.

Dylan Messett: Norman’ın üvey abisi. Norma’nın bir önceki evliliğinden dünyaya gelmiş. Annesi tarafından pek sevilmiyor. Karakteri Max Thieriot (Texas Rising) canlandırıyor.

Bates Motel Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Anthony Cipriano, Carlton Cuse, Kerry Ehrin
Dizi Türü: Gerilim, Gizem, Drama
Diğer Oyuncular: Nestor Carbonell, Kenny Johnson, Ryan Hurst, Nicola Peltz
IMDB: 8.2

Bates Motel dizi konusu hakkında yorumlarınızı panelden belirtebilirsiniz. Arzu ederseniz diğer bir ilgi çekici yapım olan 13 Reasons Why dizisiyle ilgili tanıtımımızı inceleyebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply