Bellevue Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

CBC kanalı tarafından ilk bölümü 20 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan Bellevue konusu bakımından bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrolünde, HBO’nun unutulmaz yapımları arasında bulunan True Blood dizisinin Sookie Stackhouse’u Anna Paquin bulunuyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Dizinin yaratıcıları arasında iki isim ön plana çıkıyor. Bazı kısa filmlerde senaristlik görevini üstlenen, ayrıca yine bir Kanada yapımı olan Cardinal dizisinde kurgu editörü olan Jane Maggs ve Bomb Girls, Durham Country, Played gibi dizilerin senarist yönetmeni olan Adrienne Mitchell’i Bellevue kadrosunda görmekteyiz. Adrienne Mitchell’ın bu dizide yönetmenlik görevini de üstlendiğini belirtelim.

Bellevue Dizi Konusu ve Oyuncuları

Annie Ryder, Bellevue kasabasında dedektiflik yapmakta olan bir kadındır. Çevresi tarafından garip biri olarak lanse edilmektedir. İşçilerin ağırlıkta yaşadığı bu kasabada, insanların felsefesi “iyilik” kavramı üzerinden değerlendirilmektedir. Ancak yaşanan bir olay sonucunda işler değişir. Kasabada trans bir genç, şüpheli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bu vakayı araştırmak ise Annie Ryder’a düşecektir. Araştırmasını yürütürken izleyeceği metotlar alışılmışın dışında olacaktır. Kasaba halkıyla arasında gerginlik tırmanır; vakayı derinlemesine incelediğinde ve ipuçlarını takip ettiğinde geçmişine dair izlere rastlayacaktır.

Editör: Bellevue dizi konusu ilgi çekici bir hikayeye sahip. Dizinin başrolünde Anna Paquin’in olması, bu projeye olan ilginin dozunu artıran bir etken. Yapımın tek sezonda kalması muhtemel gözükse de, Anna Paquin hatırına bir şansı hak ediyor diye düşünüyorum.

bellevue cast

Soldan sağa: Shawn Doyle, Anna Paquin, Allen Leech

Annie Ryder (Anna Paquin): Bellevue oyuncuları arasında en çok ön plana çıkan isim. Kendisini True Blood ve X-Men serilerinden anımsıyoruz. Ayrıca kendisinin rol aldığı Margaret filmini izlemeyenler varsa öneriyorum.

Peter Welland (Shawn Doyle): Oyuncunun rol aldığı birçok dizi bulunmaktadır. “Nereden hatırlayabilirim?” derseniz: Big Love (43 bölüm), Vegas (6 bölüm), Covert Affairs (6 bölüm), The Expanse (12 bölüm).

Buna Göz Atın:  Time After Time Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Eddie Roe (Allen Leech): Dizi kadrosunda bulunan bir diğer önemli isim Allen Leech. The Imitation Game (Enigma) filminde rol almıştı. Bulunduğu diziler ise şöyle: Rome (8 bölüm), Downton Abbey (45 bölüm), The Tudors (3 bölüm).

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jane Maggs, Adrienne Mitchell
Dizi Türü: Dram, Gizem
Diğer Oyuncular: Billy MacLellan, Sharon Taylor, Madison Ferguson
IMDB: 6.4 (Giriş puanıdır. Puan azalabilir, yükselebilir.)

Bellevue konusu hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz. Özellikle diziyi izleyen arkadaşların görüşlerini merak ediyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply