Better Call Saul Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Breaking Bad fanlarının izlemekten çok daha fazla keyif alabileceği bir dizi olan Better Call Saul konusu itibariyle Saul Goodman’ın yaşamına odaklanıyor. Dizinin pilot bölümü AMC tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde ekranlara getirilmişti. Üçüncü sezonuna girmeye hazırlanan dizinin sezonları 10’ar bölümden oluşuyor.

Dizinin yaratıcısı, senaristi ve yapımcısı olarak Vince Gilligan ve Peter Gould’ı görüyoruz. İkilinin Breaking Bad dizisinde beraber çalıştıkları hatırlatmakta fayda var. Zaten dizideki diğer yapımcılar arasında bulunan Melissa Bernstein, Nina Jack, Mark Johnson, Diane Mercer, Thomas Schnauz gibi isimler de Breaking Bad prodüksiyon ekibinde beraber çalışmışlardı.

Better Call Saul Dizi Konusu

Dizi Saul Goodman’ın Walter White ve Jesse Pinkman ile tanışmadan önceki dönemini anlatıyor. Bu dönem 2002 yılına denk geliyor. Saul Goodman’ın ismi o zamanlar Jimmy McGill. Sıradan bir avukat olarak baro davalarını kovalıyor. Basit davalardan para kazanarak geçimini sürdürüyor. Bir güzellik salonunun içinde bulunan derme çatma bir odada konaklıyor. Böyle bir yaşamın içindeyken amacı kariyer basamaklarını tırmanabilmek. Bunun için zekasını konuşturabileceği çeşitli işlere atılıyor. Hastalık hastası olan abisi Chuck McGill’in kurucu ortağı olduğu Hamlin&McGill ile nabız yokluyor. Bu firmada çalışan Kim Wexler ile sürekli diyalog halinde, ona karşı dizginleyemediği duyguları var. Bu dönemde emekli polis memuru Mike Ehrmantraut ile tanışıyor. Tehlikeli işlerin içine girdikçe Mike’tan yardım almaya başlıyor. Ancak öncelikli hedefi kariyer sahibi bir avukat haline gelebilmek.

Not: Breaking Bad’i izlemeden diziye başlamayı düşünenler varsa öncelikle Br. Bad’i seyretmelerini tavsiye ediyoruz. Aradaki bazı bağlantıları anlayabilmek açısından önemli.

Not: Better Call Saul 3. sezon ilk bölümü, 10 Nisan 2017 tarihinde yayınlanacaktır.


Better Call Saul Oyuncuları


bob odenkirkJimmy McGill (Bob Odenkirk): Basit davalarda çalışan, ancak zekasını kullanarak kariyer adımlarını tırmanan bir adam Jimmy McGill. Kendisinin Saul Goodman’a nasıl dönüştüğünü karakter üzerinden seyrediyoruz. Bob Odenkirk, Breaking Bad dizisindeki performansıyla aklımızda hep o sahtekar avukat olarak kalacak. Kendisi yalnızca bir aktör  olarak değil; yapımcılık, senaristlik gibi prodüksiyon odaklı birçok işte imzasını görüyoruz.

Buna Göz Atın:  Midnight Texas Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

jonathan banksMike (Jonathan Banks): Gustavo Fring ile tanışmadan önce Mike sıradan bir adam olarak yaşamına devam ediyor. Ancak bu sıradanlığı hareketlendirmek gerektiğinde Tuco’yla karşı karşıya geliyor, birçok yasadışı işin içine giriyor. Jonathan Banks’i Breaking Bad haricinde oldukça fazla sayıda dizi ve filmde izleme şansı bulmuştuk. Buraya tıklayarak oyuncunun rol aldığı 163 adet yapımın hangileri olduğuna bakabilirsiniz.


micheal mckeanChuck McGill (Michael McKean): Jimmy’nin abisi. Hukuk firması Hemlin&McGill’in kurucu ortağı. Ancak hayatına normal bir şekilde devam etmesini engelleyen acayip bir rahatsızlığı bulunuyor. Elektrikli cihazlara karşı alerjisi var. Better Call Saul oyuncuları arasında bulunan Micheal McKean’i şu yapımlardan hatırlayabilirsiniz: Primetime Glick (30 bölüm), This is Spinal Tab, A Mighty Wind, Planes Trains & Automobiles, The Words.


rhea seehornKim Wexler (Rhea Seehorn): Hemlin&McGill bünyesinde çalışan avukatlar arasında yer alıyor. Jimmy’e birçok sebepten dolayı yardımcı olmaya çalışıyor. Güzel oyuncu ;Franklin&Bash (11 bölüm), Whitney (38 bölüm), The Singles Table (6 bölüm), Head Cases (6 bölüm), I’m with Her (22 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.


patrick fabianHoward Hamlin (Patrick Fabian): Hemlin&McGill’in ortağı. Giyimine, hareketlerine ve konuşmasına oldukça dikkat eden titiz biri. Jimmy’den hiç hoşlanmıyor. Kim’in Jimmy’le olan ilişkisinden de memnun olduğu söylemez. Patrick Fabian’ı şu yapımlarda izleme şansı bulmuştuk: Big Love (9 bölüm), Valentine (8 bölüm), Veronica Mars (8 bölüm), Joan of Arcadia (16 bölüm), Take Me Home.


micheal mandoNacho Varga (Micheal Mando): Tuco’yla birlikte çalışan bir suçlu. Jimmy McGill ve Mike ile olan ilişkisi dikkat çekiyor. Micheal Mando’yu Orphan Black dizisinin 13 bölümünde izlemiştik. Ayrıca kendisi Spider-Man: Homecoming oyuncu kadrosuna dahil oldu. Oyuncunun iki adet kısa film projesinde yapımcılık ve yazarlık görevlerini üstlendiğini belirtelim.


Better Call Saul Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Vince Gilligan, Peter Gould
Dizi Türü: Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Kerry Condon, Vincent Fuentes, Omar Maskati
IMDB: 8.7

Better Call Saul dizi konusu hakkında belirtmek istedikleriniz için yorum panelini kullanabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply