Çerezlik Bir Dizi: Beyond Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

Amerikan kanalı Freeform tarafından 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan Beyond konusu olarak doğaüstü olayları işliyor. Dizinin senarist kadrosunda iki farklı yazarı görmekteyiz. Tron Uprising (8 bölüm) ve Once Upon A Time in Wonderland (2 bölüm) dizilerinin yazar kadrosunda bulunan Adam Nussdorf , Falling Skies dizisinin yazar kadrosunda bulunan Ryan Mottesheard isimleri dikkat çekiyor. Yönetmen kadrosunda dikkat çeken yine iki isim bulunmaktadır. Nick Copus’ı Salem, Alphas, Into the Badlands dizilerinde; Steven A.Adelson’ı ise Helix dizisinde yönetmenlik koltuğunda görmüştük. Beyond dizisi ikinci sezon onayını almayı başarmıştır. Dizi hakkındaki genel eleştirilere bakıldığında, dizinin konusunun iyi başladığı ancak sonrasında klişelere boğulduğu belirtilmektedir.

beyond tv series

Beyond Konusu

Holden, 15 yaşındayken ormanda bir kaza geçirir. Bu kaza sonucunda 10 yıl komada kalacaktır. Kendisi derin uykusundayken hayat değişmektedir. Bir gün komadan uyanır. Doktorlar için bu olay büyük bir mucizedir. Hiç kimse Holden’ın tekrar dünyaya dönmesini beklememektedir… Holden hastaneden çıkar ve bazı metaforlar görür. Uyandığında kendisini her şeyin başladığı ormanda bulur. Uyandığı nokta kaza yaptığı yerle aynıdır. İlk baş bu duruma pek anlam veremez.

Kazaya sebebiyet verdiği düşünen Kevin, arkadaşı Holden’ yardımcı olmak niyetindedir. Holden’a ilk uyarı Willa’dan gelir. Willa’nın Holden’a ısrarla belirttiği şey, Holden’ın hiç kimseye güvenmemesi gerektiği olacaktır. Holden komadayken edindiği doğa üstü güçlerinin farkına varmaya başlayacaktır. Ancak Holden’ın bu durumundan haberdar olan başka kişiler de bulunmaktadır.

Beyond Oyuncuları

Holden (Burkely Duffield)

beyond konusu holden

Burkely Duffield için Beyond dizisi kariyerinin en önemli atılımı konumundadır. Oyuncu daha önce Minority Report, House of Anubis, Warcraft gibi yapımlarda rol almıştı.

Willa (Dilan Gwyn)

beyond dilan

Dilan Gwyn kimdir? Türk asıllı oyuncu Dilan Gwyn, İsveç’te doğup büyümüş ve daha sonrasında üniversite eğitimini almak için Paris’e gitmiştir. Dilan Gywn iki önemli projede yer alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Leonardo da Vinci’nin fantastik yaşamını konu edinen Da Vinci’s Demons dizisinde üç bölümde rol almıştır. Aynı yıl Dracula Untold filminde Governess karakterini canlandırmıştır.

Buna Göz Atın:  Feud Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Beyond Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Adam Nussdorf
Dizi Türü: Fantastik, Dram, Gizem
Diğer Oyuncular: Jeff Pierce, Jonathan Whitesell, Micheal McGrady, Alex Diakun
IMDB: 7.4

Beyond konusu hakkında eklemek istediklerinizi yorum bölümünüzü kullanarak yazabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply