Big Little Lies Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 19 Şubat 2016 tarihinde HBO kanalı tarafından yayınlanan Big Little Lies konusu olarak bir drama dizisidir. Liane Moriarty’nin aynı isimli romanından uyarlanan dizi, dikkat çeken geniş oyuncu kadrosuyla göz dolduruyor. Reese Witherspoon ve Nicole Kidman’ın hem oyuncu hem de yapımcı kadrosunda bulunduğunu hatırlatalım. Bu iki oyuncuya Zoe Kravitz, Alexander Skarsgard ve Shailene Woodley gibi önemli oyuncular eşlik ediyor. İlk sezon yedi bölümden oluşuyor ve bu bölümleri yöneten kişi olarak Jean-Marc Vallee (Dallas Buyers Club, Wild, Demolition) karşımıza çıkıyor. Liane Moriarty’nin dizinin senarist kadrosunda bulunması, romandaki kurgunun ekrana daha net aktarılmasını sağlayacaktır. Big Little Lies dizi konusu üzerine bilgiler vermeye başlayalım.

Big Little Lies Dizi Konusu

Jane Chapman, Celeste Wright ve Madeline Martha Mackenzie dışarıdan bakıldığında mutlu birer annedir. Çocuklarını aynı anaokuluna götürürler. Her birinin iç dünyasında bazı sıkıntılar vardır. Komşuluk ilişkilerinden arkadaşlıklarına, tutkularından söyledikleri yalanlara kadar birçok sır açığa çıkmaya programlı bir kaçınılmazlığın içerisindedir. Üç annenin yollarının kesişmesini sağlayan ise bir cinayet vakası olacaktır. Gizemli karakterler ve onların sırları ne kadar saklı kalacaktır?

Big Little Lies Oyuncuları

big little lies oyuncuları

Jane Chapman (Shailene Woodley): Oğlu Ziggy ile yaşamına devam eden genç bir kadın. Shailene Woodley ismini Divergent serisinden hatırlıyoruz.

Celestine Wright (Nicole Kidman): Eşi ve çocuklarıyla hayatını sürdüren çekici, güçlü ve zengin bir kadın. Nicole Kidman’ın toplam 71 ödülü var, bunlardan biri Oscar ödülüdür. The Others, Dogville, Eyes Wide Shut gibi ses getiren yapımlardan kendisini hatırlıyoruz. Big Little Lies konusu büyük oranda Nicole Kidman üzerinden dönüyor.

Madeline Martha Mackenzie (Reese Witherspoon): Dizideki gizemli kadınlardan biri. Reese Witherspoon’un bir oscar ödülü dahil olmak üzere toplam 50 ödülü bulunduğunu belirtelim. Özellikle Wild (2014) filmindeki performansı müthişti.

Buna Göz Atın:  Van Helsing Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

alexander skarsgardPerry Wright (Alexander Skarsgard): Celestine Wright’ın karizmatik ve zengin kocası. Yakışıklı oyuncuyu birçok dizi ve filmden hatırlayabiliriz. Ancak hafızamıza kazınan performansını True Blood dizisinde göstermişti. Bunun haricinde Generation Kill, The East, Legend of Tarzan, Melancholia gibi dizi ve filmlerde kendisini izleme fırsatı bulmuştuk.

adam scottEd Mackenzie (Adam Scott): Dizideki eşlerden birini canlandıran Adam Scott birçok dizi ve filmde rol almıştı. Akılda kalan performanslarına bakarsak: Black Mass, The Aviator, The Overnight, Step Brothers, Parks and Reaction.


zoe kravitzBonnie Carlson (Zoe Kravitz): Nathan Carlson’ın genç eşi rolünde karşımıza çıkıyor. “Nereden tanıyorum bu kadını yahu” derseniz hemen cevaplayalım. Divergent serisinde Christina karakterini canlandırıyordu. Ayrıca X-Men: First Class filminde kendisini Angel Salvadore rolüyle izlemiştik. Big Little Lies oyuncuları arasında bulunan Zoe Kravitz’in rol aldığı diğer yapımlar ise şöyle: Beware the Gonzo, Yelling to the Sky, Mad Max: Fury Road.

james tupperNathan Carlson (James Tupper): Dizideki eşlerden Nathan karakterine can veriyor. Kendisinin rol aldığı birçok televizyon dizisi mevcut. Öne çıkan dizilerine baktığımızda şunları görmekteyiz: Aftermath (13 bölüm), Revenge (43 bölüm), Resurrection (3 bölüm), Grey’s Anatomy (7 bölüm), Men in Trees (36 bölüm)

Big Little Lies Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jean-Marc Vallee, David E. Kelley
Dizi Türü: Drama, Gizem
Diğer Oyuncular: Laura Dern, P.J. Bryne, Sarah Baker, David Monahan
IMDB: 8.0 (Henüz 33 oy kullanıldı. Artması veya azalması muhtemel.)

Big Little Lies konusu üzerine bilgiler vermeye çalıştık. Diziyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply