Billions Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

Shameless, Penny Dreadful, Homeland, The Affair gibi dizileri yayınlayan kanal olan Show Time, 1 Ocak 2016 tarihinde Billions dizisini ekranlara taşıdı. Billions konusu itibariyle, milyarder olmayı başarmış bir adam ve bu adamın nasıl zenginleştiğini araştıran bir savcının hikayesini sunuyor. Dizinin ilk sezonu toplam 12 bölümden oluşmuştu, ikinci sezonda bölüm sayısı yine aynı olacak. Bölümlerin gösterim süresi ortalama 60 dakika.

Dizinin yönetmen-yazar kadrosuna baktığımızda üç farklı ismi görmekteyiz. Solitary Man ve Ocean’s Thirteen filmlerinin senaristi Brian Koppelman, Solitary Man filminin yönetmeni David Levien ve senaristlik kariyerine yeni adım atan Andrew Ross Sorkin, dizinin yaratıcıları arasında bulunuyor. “Billions konusu sarar mı acaba?” diye düşünenler için dizi hakkında bilgiler vererek başlayalım. Daha sonra oyuncu ve karakter kadrosuna bakalım.

Billions Konusu

Bobby Axelrod oldukça hırslı bir yatırımcıdır. Doğru hamleler yapması, biraz da şansının yardım etmesi sayesinde bir milyarder olmayı başarmıştır. Axelrod şirketini ortaklarıyla yönetirken “11 Eylül saldırısı” meydana gelir. Saldırıda şirketin bütün ortakları yaşamını yitirir. Saldırı günü şirkette bulunmaması Bobby’nin şansı olmuştur. Böylece şirketin patronu sadece  Bobby olacaktır. Yardım organizasyonlarına katılır, cömert bir hayat sürer. Şirketi müthiş bir büyüme içindedir. Bu büyüme özellikle bir kişinin dikkatini çekecektir. 

New York Bölge Başsavcısı Chuck Rhoades, Axelrod şirketiyle ilgili şüphelere düşer. Şirketin bu kadar hızlı büyümesi ardında soru işaretlerini oluşturmaktadır. Bobby’nin kara para akladığını ve suça karıştığını düşünmektedir. Böylece ikili arasında stratejik bir savaş başlar. Halk adamı Bobby Axelrod gerçekte bir suçlu mudur?

Billions Oyuncuları

billions konusu

Bobby Axelrod (Damien Lewis): Milyarder, fakat geldiği yeri unutmayan bir adam. Bölge başsavcısının kendisine yönelik suçlamalarının farkında. Stratejik hamleler yaparak bu savaşın içinde yer almak istiyor. Damien Lewis denilince akıllara “Homeland” dizisi gelecektir. 

Chuck Rhoades (Paul Giamatti): Kuralları olan bir kanun adamı. Bobby ve şirketinin üzerine gidiyor, çünkü şirketin büyümesinde bir yanlışlık olduğunu düşünüyor. Oyuncuyu Cinderella Man, 12 Years A Slave gibi filmlerden anımsıyoruz.

Wendy Rhoades (Maggie Siff): Bobby’nin arkadaşı, Chuck’ın hayat arkadaşı. Axelrod şirketinde çalışıyor. İki adam arasındaki savaşın içinde kalıyor. Maggie Siff’i, Sons of Anarchy dizisindeki “Tara” rolüyle hatırlıyoruz.

Lara Axelrod (Malin Akerman): Bobby’nin eşi, güçlü bir kadın. Hemşirelik mesleğinde yer alıyor. Eşine her konuda destek çıkıyor. The Comeback (15 bölüm), Trophy Wife (22 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.

Billions Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Toby Leonard Moore, Daniel K. Isaac, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin
IMDB: 8.4

Billions dizi konusu üzerine diziyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Buna Göz Atın:  Versailles Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply