Blindspot Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

İlk bölümü 21 Eylül 2015 yılında NBC kanalı tarafından yayınlanan Blindspot konusu itibariyle gizem ve drama ögelerinin ağır bastığı bir dizi. İlk sezonuna 10 milyonu aşan bir izleyici kitlesiyle girmeyi başaran dizi, sezonun final bölümünde 5 milyonda kalmıştı. İkinci sezonuna 7 milyonla giriş yapmayı başardı; fakat sezon ortasında izleyici rakamı 4 milyona kadar düştü. Bu yüzden dizinin 3. sezon onayı alması reytinglerin yükselmesine bağlı.

Blindspot dizi konusu ve oyuncularından bahsetmeden önce yönetmen-yazar kadrosuna göz atalım. Dizinin yaratıcısı Martin Gero. Kendisini SGU Stargate Universe ve Dark Matter gibi dizilerin yapımcı kadrosunda görmüştük. Chris Pozzebon ise dizinin 15 bölümünde senaristlik görevini üstlenmiş. Dizinin ilk sezonu 23 bölümden oluşmuştu, her bir bölüm 42 dk. olarak yayınlıyor.

blindspot konusu

Blindspot Konusu

Times meydanında kargaşa günüdür, kaos hakimdir. New York’un bütün dünyaya ün salmış merkezinde oldukça şüpheli bir çanta bulunmaktadır. Çantanın içinde bomba bulunduğu ve terörist bir saldırı gerçekleşebileceği düşünülür. Ayrıca çantanın üzerinde bir not vardır: FBI’ya ulaşın. Bomba imha ekiplerinin çantanın bulunduğu alana gelmesi fazla vakit almaz. Çantayla temas haline geçilmesi düşünülürken birden çantanın kıpırdamaya başladığı görülür. Yaşanan şaşkınlık sonucunda çantadan ne çıkacağı merak edilir. İçinde çıkan ise vücudunun her bölgesi dövmelerle kaplı, çıplak bir kadındır. Kadın hiçbir şey hatırlamamaktadır, kendisine ne olduğuna dair bir fikri yoktur. Dövmeli kadın FBI tarafından alınır. Sorguya çekilir. Yakın bir zamanda kadının üzerindeki dövmelerin bir anlam taşıyabileceği anlaşılır. Dövmelerden birinde “Kurt Weller” ismi geçmektedir. FBI içinde çalışan Kurt Weller bu duruma bir anlam veremez. Her bir dövmenin yeni ipuçları yarattığı, yeni olayları birbirine bağladığı bir macera başlayacaktır.

Blindspot Oyuncuları 

blindspot oyuncuları

Kurt Weller (Sullivan Stapleton): FBI içinde yer alan yetenekli ajanlardan biri. İşinde oldukça profesyonel. Dövmeli kadının ortaya çıkmasıyla birlikte gelişen olayların içinde kalıyor. İpuçlarını değerlendirerek büyük gizemi çözmeye çaba harcıyor. Blindspot dizisinden önce rol aldığı filmi hatırlarsınız. 300: Rise of an Empire filminde Themistokles karakterini canlandırmıştı.

Buna Göz Atın:  Polisiye Dizi The Mentalist Konusu ve Oyuncuları

Jane Doe (Jaimie Alexander): Dövmeli ve gizemli kadın. Başına neler geldiğinin farkında değil. Geçmişiyle bağlantı kurmaya çalışıyor. Kurt Weller ile birlikte bağlantıları çözebilmek için elinden geleni yapıyor. Blindspot konusu bu karakter üzerinden dönüyor, diyebiliriz. Jaimie Alexander’ı Thor serisinde “Leydi Sif” rolüyle izleme şansı bulmuştuk. Ayrıca Marvel Evreni’nin bağlantılı dizisi Agents of Shield dizisine, aynı rol ve karakterle konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Blindspot Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Martin Gero
Dizi Türü: Gizem, Dram, Polisiye
Diğer Oyuncular: Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach
IMDB: 7.6

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply