Blood Drive Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü Syfy tarafından 14 Haziran 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan Blood Drive konusu ve kurgusu bakımından oldukça absürd bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Yakın geleceğin distopyasında kanla çalışan arabalar, özelleştirilen kolluk kuvvetleri, dünyayı yöneten dev şirketler ve bütün bu olan biten arasında ölümden kaçmaya çalışan insanlar…
blood drive

Dizinin ilk sezonunun toplam 13 bölümden oluşması planlanıyor. İkinci sezon onayı hakkında henüz net bir bilgi yok. Bölümlerin ekrandaki ortalama gösterim süreleri 45-50 dk. civarında.

Dizinin yaratıcısı James Roland… Roland daha önce Mad Men (13 bölüm) ve Weeds (43 bölüm) dizilerinin prodüksiyon ekibinde yer almıştı. Bu dizi kendisinin baş senarist olarak görev yaptığı en önemli proje. Roland’a Nina Fiore (The Vampire Diaries), John Hererra (Californication) gibi isimler senaryoda yardımcı oluyor. Yapımcı kadrosuna baktığımızda ise önemli yapımların kadrosunda bulunmuş isimleri görüyoruz:

  • Fredrik Malmberg (Let Me In)
  • Cheryl Eatock (The Bang Bang Club)
  • Gregg Simon (House M.D.)
  • Janace Tashjian (Avatar)
  • John Hlavin (Shooter)
  • David Straiton (Fringe, Hemlock Grove)

Blood Drive Konusu 

Hikayemiz 1999 yılı California bölgesinde geçiyor. Dünyadaki kaynaklar tükenmiş durumda. Yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşayan çok sayıda insan var. Hatta bankamatik olarak bildiğimiz makinelerden su veriliyor. Su kartını takıyorsunuz ve getirdiğiniz kap veya kovaya su dolduruluyor.

Önüne geçilemeyen kıtlık sonucunda bir kaos ortamı oluşmuş. Evsizler arasında uyuşturucu bağımlılığı ve hırsızlık yaygın olarak görülüyor. Suçla mücadelenin seyri de değiştirilmiş. Amerika’daki polis teşkilatları kamudan çıkarılarak özelleştirme yoluyla şirketlerin elinde bulunuyor… Suçluya müdahalenin bazı kuralları var. O kurallar da polislere bir sistem tarafından aktarılıyor. Diş dökme, kol kesme gibi cezalar var. Bütün bu kaosun içinde bir de gizli bir araba yarışı organizasyonu karşımıza çıkıyor. Benzinin varil fiyatı 2000 doları geçtiği için arabalara başka bir yakıt konuluyor. O yakıtın adı da insan kanı! Kanla çalışan arabaların yarıştığı organizasyon da doğal olarak oldukça kanlı. Yarışın içine bir de idealist polis memuru Arthur Bailey giriyor.

Buna Göz Atın:  Travelers Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Blood Drive OyuncularıArthur Bailey: Çürümüş düzenin içinde sağlam durmaya çalışan bir polis. Ancak sınırları sonuna kadar zorlanıyor. Bu karaktere The Hunger Games ve Blue Mountain State’den hatırlayacağınız Alan Ritchson hayat veriyor.

Grace: Seksi, tehlikeli, çok daha tehlikeli. Yolların güzeli Grace için önemli olan tek şey arabası. Arthur ile tanışınca yarışa katılmak durumunda kalıyor. Karakteri Animal Blood dizisinden anımsadığımız Christina Ochoa can veriyor.

Christopher: Arthur’un mesai arkadaşı. Kanlı araba yarışıyla yüzleştikten sonra Chris için hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Karakteri Thomas Dominique (Black Mirror) canlandırıyor.

Slink: O bir Sahne Tanrısı! Blood Drive’ın organizatörü. Yarıştaki kuralları o belirliyor. Herkese sözü geçen biri. Kaçık tarafını ortaya çıkarmaktan çekinmiyor. Karakteri Colin Cunningham (Falling Skies) canlandırıyor.

Aki: Fazlasıyla gizemli bir kadın. Şehirde kol gezen yeni uyuşturucu türüyle bağlantıları var. Bu karakteri Blood Drive oyuncuları arasında bulunan Marama Corlett (Sinbad, Guardians of the Galaxy) canlandırıyor.

The Scholar: Yarışanlar arasında bulunuyor. Arabasıyla arasında duygusal bir bağ var. Tamir işlerinde yetenekli. The Scholar’a Darren Kent (Mirrors) can veriyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: James Roland
Dizi Türü: Bilim-Kurgu, Aksiyon, Macera
Diğer Oyuncular: Andrew Morgado, Sean Cameron Michael, Aidan Whytock, Andrew Hall
IMDB: 6.7 (Puan değişebilir.)

Blood Drive dizi konusu ve oyuncuları yazımızın sonuna geldik. Diziyle ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply