Born to Kill Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Pilot bölümü 20 Nisan 2017 tarihinde Channel 4 üzerinde yayınlanmaya başlayan Born to Kill konusu bakımından psikolojik bir gerilim olarak değerlendirebilir. Mini dizi formatında yayınlanan yapımın sezonunda toplam 4 bölüm bulunuyor. Bölümlerin gösterim süresi 45-55 dakika arasında değişim gösteriyor.

Dizinin yaratıcısı olarak Kate Ashfield ve Tracey Malone isimleri karşımıza çıkıyor. Kate Ashfield’ı daha önce birçok film ve dizide oyuncu olarak izlemiştik. Born to Kill, Kate’in prodüksiyon ekibinde yer aldığı ilk proje. Böylece kendisi kamera arkasındaki ilk tecrübesini yaşamış oldu. Tracey Malone’u da yeni bir isim olarak belirtebiliriz. Daha önce senarist göreviyle Silent Witness dizisinde görev almıştı.

Born to Kill Konusu ve Oyuncuları

Lise öğrencisi olan Sam, küçük yaşlarda babasını kaybetmiş ve annesiyle birlikte yaşamını sürdürmeye devam etmiştir. Babasının Afganistan’daki bir operasyonda öldüğünü düşünen Sam, bu hikayeyi arkadaşlarına farklı kurgularla anlatır. İç dünyasındaki karmaşanın giderek büyümesi, genç Sam’in psikolojik travmasının dışavurumunu daha sert bir hale getirecektir. Sam artık öldürme arzusuna ket vurmayacak, öldürmek için doğduğunu kavrayacaktır.Born to Kill oyuncuları arasında farklı isimler bulunuyor. Dizinin öne çıkan üç karakterini inceleyelim.

Sam (Jack Rowan): Yaşadığı travmanın kaynağı babası. Dışarıdan bakıldığında sürekli gülümseyen ve iyiliksever bir genç görüntüsü veriyor. Ancak içinde çok farklı bir karakteri saklıyor. Jack Rowan daha önceden Beowulf: Return to the Shieldlands dizisinde rol almıştı.

Jenny (Romola Garai): Sam’in annesi. Bir hastanede hemşire olarak çalışıyor. Oğlundan sakladığı çok önemli bir sırrı var. Bu sır açığa çıktığında her şey farklı bir hal alabilir. Romola Garai’yi The Hour (12 bölüm), Inside I’m Dancing, Amazing Grace, I Capture the Castle gibi dizi ve filmlerden anımsayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  The Capture Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Chrissy (Lara Peake): Sorunları bulunan bir ergen daha. Lisede gösterdiği aykırı tavırlarıyla dikkat çekiyor. Tabii bu tavırlarıyla Sam’in ilgisini çekmeyi başarıyor. Lara Peake bu dizi haricinde Bypass ve Spaceship gibi filmlerde rol almıştı.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Kate Ashfield, Tracey Malone
Dizi Türü: Drama, Gerilim
Diğer Oyuncular: Richard Coyle, James Greene, Daniel Mays, Sharon Small
IMDB: 7.1

Born to Kill dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diğer bir İngiliz dizisi olan Harlots hakkındaki tanıtım yazımıza göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply