Broadchurch Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

İlk bölümü 4 Mart 2013 tarihinde Britanya kanalı ITV tarafından yayınlanmaya başlayan Broadchurch konusu bakımından polisiye bir dramadır. Dizinin üç sezonunu da sekizer bölümden oluşmaktadır. Bölümlerin gösterim süresi ise ortalama 48 dakikadır. Dizinin başrolünde Doctor Who dizisinin unutulmaz yıldızı David Tennant yer alıyor.

Dizinin yapımcı kadrosunda iki isim dikkat çekiyor: Richard Stokes (Silk, Torchwood, Holby City) ve Jane Featherstone (Utopia, River, Humans, Gracepoint, Life on Mars). Dizinin yaratıcısı ve senaristi ise Chris Chibnall olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi daha önce Doctor Who, Camelot, Torchwood, Gracepoint ve Life on Mars gibi dizilerin yazarlığını üstlenmişti.

Broadchurch Dizi Konusu ve Oyuncuları

İçinde yaşayan herkesin birbirini tanıdığı küçük ve şirin bir sahil kasabası olan Broadchurch’te bir cinayet işlenir. Kasaba halkı böyle bir duruma alışık değildir; çünkü ülkede suç oranlarının en düşük olduğu yerlerden birinde yaşamaktadırlar. Sabahları herkesten önce uyanarak gazete dağıtımı yapmaktan olan Danny’nin cesedi, bir uçurumun altındaki sahil bölgesinde bulunur. İlk başlarda herkes Danny’nin ölümünü bir kaza olarak görmektedir, ancak yapılan otopsilerin sonucunda cinayeti destekleyecek bulgulara rastlanacaktır.

Editör: Dizinin sadece ilk sezonunu izleyebildim, sonrasında araya askerlik girince dizinin ikinci sezonu ortada kaldı. Ancak şunu diyebilirim ki ‘katil kim’ konulu dizileri seviyorsanız, bu yapım sizi mest edecek. David Tennant’ın oyunculuğuna ise diyecek hiçbir olumsuz şey bulunamaz.


david tennantAlec Hardy (David Tennant): Yaşadıkları onu sert biri olmaya itmiş, ancak yaptığı işte en iyilerden biri. Sandbrook davasının verdiği yorgunlukla bu kasabaya tayin oluyor. Beklenilmeyen cinayet sonrasında vakayı çözüme kavuşturabilmek için her şeyi yapıyor. David Tennant’ı herkes Doctor Who’daki rolünden hatırlayacaktır. Ancak Jessica Jones dizisinde sergilediği Kilgrave performansı da efsaneler arasındaki yerini almıştır.

Buna Göz Atın:  Valkyrien Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım


olivia colmanEllie Miller (Olivia Colman): Kasabanın komiser yardımcısıdır. Komiser pozisyonuna yükseleceğini beklerken o pozisyona Alec Hardy atanır. Bu durumla başa çıkmaya çalışırken cinayet vakası meydana gelir. Öldürülen çocuğun ailesiyle kendi ailesi sıklıkla görüşmektedir. Bu yüzden cinayeti çözmek Ellie için çok önemlidir. Broadchurch oyuncuları arasında bulunan Olivia Colman’ın rol aldığı diziler arasında The Night Manager (6 bölüm), Peep Show (33 bölüm), Green Wing (18 bölüm) yer alıyor.


Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Chris Chibnall
Dizi Türü: Gizem, Suç, Drama, Polisiye
Diğer Oyuncular: Jodie Whittaker, Andrew Buchan, Arthur Darvill, Matthew Gravelle
IMDB: 8.4

Broadchurch dizi konusu hakkındaki görüşleriniz için yorum panelini kullanabilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply