Bull Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016/2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 20 Eylül 2016 tarihinde CBS kanalı tarafından yayınlanan Bull konusu bakımından bir drama dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin Amerika’nın bilinen isimlerinden olan psikolog ve talk show programcısı Dr. Phil McGraw’dan esinlenerek oluşturulduğu söylemek gerekir. Zaten kendisi dizide yapımcı görevini üstleniyor. Dr. Phil’e yardımcı olarak yanında Paul Attanasio’yu görüyoruz. Kendisi daha önce House M.D. dizisinin 175 bölümünde yapımcı olarak görev almıştı. Bu iki ismin dışında Elizabeth Peterson (Containment, The Newsroom) ve Thomas Wong (Minority Report) dizinin senaristliğini üstleniyor. Dizinin ilk sezonunun 17 bölüm olarak planlandığını söyleyebiliriz. Her bir bölümün ortalama gösterim süresi 60 dakikadır.

Bull Dizi Konusu ve Oyuncuları

Dr. Jason Bull alanında başarılı ve adından söz ettiren kalitede bir psikologtur. Amerikan mahkemelerindeki juri üyelerinin nasıl kararlar verebileceğini analiz eder. Bu analizler sonrasında çeşitli stratejiler oluşturulur. Tabii, bu işlemleri tek başına yapmaz. Kendisine bir şirket kurmuş ve şirkette topladığı ekibiyle birlikte çalışmalarını devam ettirmiştir. Ekibinde bir davranış bilimleri uzmanı, bir avukat, bir dedektif, bir bilgisayar uzmanı ve bir stilist bulunmaktadır.

Jason Bull (Micheal Weatherly): Dizinin merkezindeki kişidir, ekibin beynidir. Kendisini NCIS (300+ bölüm) ve Dark Angel (42 bölüm) tanımaktayız.

Benny Colon (Freddy Rodriguez): Ekipteki avukat karakterini canlandırmaktadır. Chaos (13 bölüm), Ugly Betty (12 bölüm) gibi dizilerde rol almıştır.

Marissa Morgan (Geneva Carr): Davranış bilimleri uzmanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Blue Bloods, Person of Interest, Rescue Me, The Good Wife gibi dizilerde konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Chunk Palmer (Chris Jackson): Ekibin stilisti. Bull oyuncuları arasında bulunan Chris Jackson, Oz (5 bölüm) dizisinde rol almıştır.

Danny James (Jaime Lee Kirchner): Ekibin dedektifi. Mercy (22 bölüm), The Mob Doctor (13 bölüm) gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Mr Robot Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Cable McCrory (Annabelle Attanasio): Ekibin bilgisayar uzmanı. Oyuncunun kadrolu olarak rol aldığı tek dizi The Knick (6 bölüm) idi.

Bull Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Phil McGraw, Paul Attanasio
Dizi Türü: Drama
IMDB: 6.8

Bull dizi konusu hakkında belirtmek istediklerinizi yorum yaparak iletebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply