Cardinal Dizi Konusu ve Oyunları (2017) – Tanıtım

0

Kanada kanalı CTV ve Fransız kanalı Super Ecran tarafından ilk bölümü 25 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan mini dizi Cardinal, tek sezon olarak yayınlanması planlanarak toplam 6 bölümle ekranlardaki yerini alacak. “Cardinal dizi konusu nedir?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle dizinin yapımcı kadrosuna göz atalım. Orphan Black dizisinde yönetmen-yazar olarak bulunan Aubrey Neal ve Minuit Le Soir ve 19-2 dizilerinde görev alan Daniel Grou, dizinin yönetmen ve yapımcı koltuğunda oturuyor. Ayrıca Rookie Blue, Flashpoint, Orphan Black dizilerinin yazarı olan Russ Cochrane ismini bu dizide görmekteyiz. Kendisi mini dizinin sadece tek bir bölümünde yazarlık yapacak. Cardinal dizi konusu hakkında bilgiler verelim.

Cardinal Dizi Konusu

Karanlık ve puslu bir geçmişe sahip olan Dedektif John Cardinal ve ortağı Lisa Delorme, Kanada’da suça karşı yürütülen operasyonların içinde yer almaktadır. Bir gün oldukça ilginç bir cinayet vakasına denk gelirler. 13 yaşındaki küçük bir kızın cesedi buza gömülmüş bir şekilde bulunur. Bir madende bulunan ceset, iki dedektifin ilgisini birden bu vakaya çekecektir. Cinayeti çözebilmek için yoğun çaba gösteren iki dedektif, cinayetteki sırların ortaya çıkmaya başlamasıyla temposunu arttıracak ve yeni gizemlere şahit olacaktır.

Ayrıca dedektifimiz gözetim altında. Kendisinin bir suç lideriyle temasta olduğu ve kara para akladığı düşünülüyor. Polis departmanının içine sokulan köstebek, dedektif John’ın her hareketini izliyor ve onun güvenini kazanmaya çalışıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunu inceleyelim:

John Cardinal (Billy Campbell): 1959 doğumlu aktör, dizinin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Billy Campbell’ı daha önce The Killing, Helix ve The O.C. gibi dizilerden anımsıyoruz.

Lisa Delorme (Karine Vanasse): Dizinin başrol oyuncularından olan Karine Vanesse, bu yapımdan önce Blue Moon, Revenge, Pan Am, 30 Vies gibi dizlerde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  The Baby-Sitters Club Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Catherine (Deborah Hay): Dizide John’ın eşi rolündedir. Oyuncunun rol aldığı ilk ciddi yapım diyebiliriz. The Adventures of Pericles ve The Anniversary gibi yapımlarda rol almıştır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Aubrey Neal, Daniel Grou
Dizi Türü: Polisiye, Suç
Diğer Oyuncular: Alden Adair, Glen Gould, Eric Hicks, Kristen Thomson
IMDB: 7.6 (Artış veya azalış gösterebilir)

Cardinal dizi konusu için yorumlarınızı ve dizi puanınızı bekliyoruz.

Edit: Cardinal 2. sezon onayını aldı. Mini-dizi formatı değiştirildi. Muhtemelen 3. sezonunu da göreceğiz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply