Castlevania Dizi Konusu (2017) – Tanıtım

0

Netflix’in Marvel ile olan işbirliği sonrasında yeni atılımlar ve hamleler gerçekleştireceğini tahmin ediyorduk. Bu duruma istinaden ilk haber The Witcher ile geldi. Video oyunu The Witcher’ın yakın bir zamanda diziye uyarlanacağı duyurulmuştu. Şimdi ise bir başka video oyunu olan Castlevania’yı bir anime olarak izleme fırsatı yakaladık. Konami’nin en önemli işlerinden biri olarak gösterilen bu oyun serisi artık Netflix’in bir dizi projesi halini aldı. İlk sezonu 4 bölümden oluşan Castlevania konusu ve prodüksiyon ekibi hakkında bilgiler verelim.

Castlevania netflix dizi

Dizinin yapımcıları arasında önemli sayabileceğimiz birkaç isim görmekteyiz. Iron Man, X-Men, Wolverine, Blade gibi Marvel karakterlerinin anime projelerinde Warren Ellis’in imzası var. Kendisi ayrıca Bruce Willis’li Red serisinin karakterlerini yazan kişi. Castlevania’da ise hem yazar hem de yapımcı sıfatıyla yer alıyor. Bir diğer prodüktör Adi Shankar; Dredd, The Grey Lone Survivor, Killing Them Softly gibi kalburüstü filmlerin yapımcısıydı. Ellis ve Shankar’ın yanı sıra şu yapımcılar da dizinin kadrosunda:

  • Ted Biaselli
  • Kevin Kolde
  • Fred Seibert
  • Larry Tanz
  • Brad Graeber

Castlevania Konusu

1400’lü yıllarda Wallachia üzerinde kilisenin büyük bir gücü bulunmaktadır. Bu güç hem politik hem de sosyal alanlarda sonuna kadar kullanılmaktadır. İdealist bir doktor olan Lisa’nın amacı ise kilisenin bu gücünü, ortaya çıkaracağı bilimsel gerçekler ile sarsmak olacaktır. Bu amaçla şeytani bir varlık olan Dracula’nın yanına gider ve korkunç Vlad ile yakınlaşır. Vlad’ın aletlerini kullanarak yeni bilimsel keşifler yapabilme ihtimali bulunmaktadır.

Kilise bu durumdan pek hoşnut kalmaz ve Lisa’yı ölüme mahkum eder. O dönemde sıklıkla tercih edilen infaz yöntemi, kişiyi kazığa bağlayarak yakmaktır. Cadı suçlamasıyla Lisa yakılarak öldürülür. Kilisenin bu tavrına en sert tepki Vlad’tan gelecektir. Wallachia ve çevre kentleri yok etmek için bütün gücünü kullanan Dracula’yı durdurabilecek tek kişiyse Trevor Belmont olacaktır.

Buna Göz Atın:  SMILF Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Castlevania Diğer Bilgiler 

Yönetmen-Yazar: Warren Ellis, Adi Shankar
Dizi Türü: Anime, Gerilim, Korku
Seslendirmeler: Trevor Belmont (Richard Armitage), Dracula (Graham McTavish), Lisa Tepes (Emily Swallow)
IMDB: 8.4 (Puan değişebilir)

Castlevania dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply